Neįgaliesiems
    

IMG 20180406 164534       IMG 20180406 164203

Pasaulinę sveikatos dieną sostinės Rotušėje išdalyti tradiciniai „Auksinės mediko širdies“ apdovanojimai. Vilniaus meras Remigijus Šimašius visų vilniečių vardu dėkojo miestiečių sveikata ypatingai besirūpinantiems specialistams už kilnų ir ypač svarbų darbą. 12-ą kartą vykusiuose apdovanojimuose pagerbta per 60 auksinės širdies gydytojų ir slaugytojų.

Mero padėkos įteiktos Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Kardiologijos skyriaus gydytojai kardiologei  Ritai Jovarauskienei  ir Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Kardiologijos skyriaus  vyresniajai slaugos administratorei Nijolei Dūdienei.

Sostinės meras pasidalijo su medikų bendruomene ir džiugiais planais – vilniečių medikų atlyginimai kils apie 20 procentų ir tai bus svarbus savivaldybės žingsnis stabdyti geriausių specialistų migravimą į privatų sektorių, į užsienio šalis.

„Vilnius vienintelis Lietuvoje imasi skatinti medikus pasilikti dirbti namuose ir neišvykti svetur – skirti papildomų savivaldybės biudžeto lėšų Vilniuje dirbančių šeimos gydytojų, pediatrų, terapeutų ir slaugytojų atlyginimams didinti. Per metus tam planuojama skirti iki 4 mln. Eurų,“ – pasidalijo sostinės meras R. Šimašius.

Šis svarbus sprendimas Taryboje bus priimtas jau artimiausiame miesto Tarybos posėdyje, balandžio 11 d..

Miesto Sveikatos komiteto pirmininkė Auksė Kontrimienė sveikindama susirinkusius sakė: „Kai gimėte,  turbūt ne vienas žmogus jūsų tėveliams linkėjo, kad turėtumėte tapti daktaru ar daktare. Tėvai svajojo ir jų svajonės išsipildė. Šiandien jie labai jumis didžiuojasi. Ir ne tik jie. Didžiuojamės ir mes visi. Miesto Sveikatos komiteto nariai labai jums dėkingi,“ – sveikino Tarybos narė A. Kontrimienė.

Auksinės mediko širdies simboliu šiemet apdovanoti: Grigiškių pirminės sveikatos priežiūros centro slaugytoja Liudmila Jakubovskaja, Greitosios medicinos pagalbos stoties skubiosios medicinos pagalbos slaugos specialistas Andrėjus Gorochovas, Naujosios Vilnios poliklinikos slaugytoja Valentina Pyž, Karoliniškių poliklinikos gydytoja Živilė Mikalauskienė, Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų gydytoja Loreta Cimbalistienė, „SK Impeks medicinos diagnostikos centro“ gydytoja Vida Petraitienė bei Vilkpėdės ligoninės administratorė Nadežda Sevriukova.

Mero padėkos įteiktos daugiau kaip pusei šimto nusipelniusių gydytojų ir rūpestingiausių slaugytojų.

Vakarą vedė aktorius Audrius Bružas ir nuotaikingą, linksmą atmosferą kūrė improvizacijos teatro „KITAS KAMPAS“ pasirodymas.