Neįgaliesiems
    

 

Balandžio 27, Medicinos darbuotojų dieną, Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje prasidėjo šventinių renginių ciklas, skirtas ligoninės 60-ties metų sukakčiai pažymėti.

Nuo ankstyvo ryto ligoninės  darbuotojus sveikino ne tik ligoninės pacientai, bet ir Raudonos nosys Gydytojai klounai. Vidurdienį Lietuvos kariuomenės orkestras pakvietė visų klinikų darbuotojus jungtis į bendrą eiseną.  Šventės metu buvo pašventintos ir iškilmingai pakeltos Lietuvos Respublikos, Europos Sąjungos ir  specialiai šiai progai pagaminta ligoninės vėliava.

 „Esame įpratę minėti mokytojo dieną, policininko dieną, tačiau dar neturime tradicijos džiaugtis ne ką mažiau svarbia – medikams skirta diena“, – į susirinkusius kreipėsi Vilniaus m. klinikinės ligoninės direktorius Narimantas Markevičius. - „Labai smagu, kad mūsų ligoninė, švęsdama 60-ties metų jubiliejų, didelė tiek savo galimybėmis, tiek darbais, imasi šventės tradicijos stiprinimo misijos. Didžiuojuosi, kad savo daktaro karjerą pradėjau būtent šioje ligoninėje ir sakau didelį AČIŪ Jums visiems, brangūs kolegos!“

Vėliavas ir ligoninę pašventinęs šv.Petro ir Povilo bažnyčios klebonas Monsinjoras Woijcech Gorlicki, sveikindamas ligoninės darbuotojus profesinės šventės proga, sakė: „Jūsų darbas taip pat pažymėtas kryžiumi, kurį jūs ištikimai nešate. Esate arčiausia žmogaus kančios kryžiaus“.

Vilniaus m. meras Remigijus Šimašius į šventę atskubėjo nešinas dideliu tortu ir labai džiaugėsi, kad būtent šioje ligoninėje gimė jo sūnus: „Ačiū Jums, mielieji, už kasdieninį Jūsų nelengvą darbą, šilumą, meilę, kuria dalinatės su visais. Miesto tvirtybė priklauso nuo stiprybės ir sugebėjimų gydant žmogų. Šiandien Vilniaus miesto klinikinė ligoninė, kaip ir Vilniaus miestas – atvira, greita, inovatyvi.“.

Vėliau visus šventės dalyvius direktorius pakvietė pasodinti šešis ąžuolus - penkis kiekvienam ligoninės skyriui ir vieną, skirtą Lietuvos šimtmečiui bei kiekvienas ąžuolas skiriamas vis kitam ligoninės gyvavimo dešimtmečiui atminti.

Per šešis dešimtmečius Antakalnio ligoninėje netrūko įsimintinų įvykių, daugybės išgelbėtų gyvybių ir netikėtų operacijų: čia užfiksuotas pirmasis atvejis šalies medicinos istorijoje, kai moteriai pašalintas 4, 4 kg sveriantis gimdos auglys. Ligoninėje taip pat atlikta pirmoji Vilniuje naviko pašalinimo abliacija mikrobangomis, skirtas vienas naujausių inkstų vėžio gydymo metodų.

Vilniaus miesto klinikinė ligoninė, paprastai vadinama Antakalnio klinikomis, laikoma ypatinga – pacientai džiaugiasi atidžiu požiūriu, talentingais medikais, dirbančiais iš pašaukimo ir padedančiais išsaugoti viltį. Čia – ir daugelio medicinos pasiekimų, garsinančių Lietuvą, pradžia.

 

IMG 20180427 120904 1  IMG 20180427 121147 1  IMG 20180427 122802 1  IMG 20180427 122853 1  IMG 20180427 122951 1  IMG 20180427 123008 1