Nėščiųjų mokyklėlė


Ligoninėje vyksta MOKYMAI NĖŠČIOSIOMS,  MOKYMAI APIE NAUJAGIMIO PRIEŽIŪRĄ ir MOKYMAI APIE ŽINDYMĄ.

 

MOKYMŲ GRAFIKAS:

Spalio 30 d. 14.00 val.- MOKYMAI APIE NAUJAGIMIO PRIEŽIŪRĄ. Mokymus veda gydytoja neonatologė dr. Violeta Drejerienė ir gydytoja asistentė Vita Langienė. 

Spalio mėn. 10 d. 12.00 val.  - MOKYMAI NĖŠČIOSIOMS. Mokymus veda gydytojos akušerės ginekologės: Ieva Daunoravičienė, Viktorija Navickienė. 

Šį kartą, minint Pogimdyminės depresijos dieną, Nėščiųjų mokyklėlės metu vyks ir paskaita apie depresiją po gimdymo. Nors apie pogimdyminę depresiją kalbama vis daugiau, su šia problema susidūrusios moterys visa dar jaučiasi vienišos ir nesuprastos, stokojančios pagalbos bei paramos. Manoma, jog net apie 70 procentų moterų, gimus kūdikiui, išgyvena pogimdyminę melancholiją ir apatijos periodus, o 10–15 procentų jaunų mamų patiria pogimdyminę depresiją. Projekto MAMA MUMS RŪPI organizatoriai kviečia būsimą mamą, jos artimuosius ir visus, kuriems rūpi, nepamiršti apie šią klastingą ligą, nesmerkti, bet palaikyti ir, jei reikia, padėti moteriai, kuriai sunku.

Renginio metu būsimoms šeimoms vilnietė mama Kristina papasakos, kaip netikėtai ją užklupo nevilties kupinos emocijos po gimdymo ir kaip sekėsi įveikti užsitęsusią melancholiją. "Depresijos gydymo centro" psichologė Jurgita Stasiukynienė būsimoms šeimoms papasakos apie depresiją - aktualią problemą, o projekto "Mama mums rūpi" organizatoriai įteiks šiltas ir palaikančias dovanėles mamai.

Spalio 22 d. 14 val. MOKYMAI APIE ŽINDYMĄ. Mokymus veda akušerė - žindymo specialistė Gitana Žilytė-Burakė. 

Paskaitos vyksta Akušerijos ir ginekologijos klinikos Didžiojoje auditorijoje (II aukštas, Antakalnio g. 57, Vilnius).

Paskaitų trukmė – 1-3 valandos.

Paslauga mokama.

Paskaitų kaina - 2,90 Eur kiekvienam asmeniui.

Sumokėti Akušerijos ginekologijos klinikos Registratūroje atvykus į mokymus.

Išankstinės registracijos nėra. Prašome atvykti 30 min. iki paskaitos pradžios.

Informacija Tel. (8 5) 239 14 86.

 

MOKYMAI NĖŠČIOSIOMS - tai 2-3 valandas trunkanti paskaita, kurios metu nėščioji parengiama gimdymui ir pogimdyviniam periodui. 

Mokymus veda gydytojos akušerės ginekologės: Ieva Daunoravičienė, Ingrida Čepulienė, Viktorija Navickienė, gydytoja anesteziologė reanimatologė L. Miliūkštienė pasakoja apie gimdymo nuskausminimo būdus.

Mokymai iliustruojami vaizdine medžiaga, atsakoma į visus iškilusius klausimus.  
Būsimosioms gimdyvėms parodomi gimdymo kambariai, pogimdyminės palatos, supažindama su aplinka, kurioje atkeliaus į šį pasaulį jų mažylis. Nėščiosioms išaiškinama visa veiksmų eiga, jai atvykus gimdyti: kada ji guldoma į gimdymo kambarį, kiek laiko po gimdymo jame lieka, kada perkeliama į pogimdyminę palatą. Į mokyklėlę patartina ateiti po 30 nėštumo savaitės, nes nėštumo pradžioje gauta informacija per devynis mėnesius pasimiršta. Nėščiosios gali ateiti su vyrais.


MOKYMAI APIE NAUJAGIMIO PRIEŽIŪRĄ.  Mokymus sudaro dvi paskaitos: 1. APIE NAUJAGIMIO PRIEŽIŪRĄ ir 2. APIE NAUJAGIMIO MAITINIMĄ. Paskaitos užtrunka 2-3 valandas, mokymai iliustruojami vaizdine medžiaga, atsakoma į visus iškilusius klausimus.

Mokymus veda: gydytoja neonatologė med. dr. Violeta Drejerienė ir gydytoja asistentė Vita Langienė.

 

MOKYMAI APIE ŽINDYMĄ  tai 1-2 val. trunkanti paskaita apie žindymo pradžią gimdymo kambaryje arba operacinėje, krūties anatomiją ir laktaciją, teisingą krūties apžiojimą, žindymo padėtis ir jų reikšmę, iššūkius pirmosiomis dienomis po gimdymo, dažniausias žindymo problemas ir jų sprendimo būdus, žindančios moters mitybą. Paskaitos medžiaga paremta moksliniais tyrimais bei kasdiene praktika, bus atsakyta į iškilusius klausimus. Laukiamos ne tik būsimos mamytės, bet ir tėveliai. Pageidaujantiems po paskaitos bus parodyti gimdymo kambariai bei pogimdyminės palatos.

Mokymus veda akušerė – žindymo specialistė Gitana Žilytė-Burakė.

 

Mokymai vyks Akušerijos ir ginekologijos klinikos Didžiojoje auditorijoje (II aukštas, Antakalnio g. 57, Vilnius).  Mokymų grafiką tikslinsime.

VšĮ Vilniaus miesto klinikinė ligoninė, Antakalnio g. 57, LT-10207 Vilnius.
Kodas 302692454. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
A. s. LT867044060007990186 AB SEB banke, b. k. 70440, PVM mokėtojo kodas LT100006560213.
Tel. (8 5) 234 45 19, faks. (8 5) 234 69 66, el. paštas info@vmkl.lt