Iškilmingas minėjimas Vilniaus Rotušėje

Vilniaus miesto meras J. Imbrasas sakė, kad jis taip pat turi sąsajų su šia ligonine: nuo tos dienos, kai gydymo įstaiga atvėrė duris, Vilniuje įsikūrė ir J. Imbrasas. Jis prisipažino, jog yra ir gydęsis šioje ligoninėje. Diskutuojama apie trečią gydymo polį Vilniaus mieste (du jau yra). Paskutinio pasitarimo SAM protokole įrašyta, jog trečiasis sveikatos įstaigų polis bus šios ligoninės bazėje. Tuo ir baigtas sveikatos polių formavimas sostinėje.

 

Sveikindamas su brandžiu jubiliejumi visus susirinkusius Premjero patarėjas docentas Jonas Kairys teigė, kad VMKL yra ne tik Vilniaus miesto, apskrities, bet ir Vilnijos krašto medikų kalvė. Pasak jo, tai gerai, bet kartu ir blogai: garbinga, kad gydytojai išeina dirbti į naujas ligonines, bet kartu netenkama daug personalo.
Seimo Sveikatos komiteto narė V.M Čigriejienė padėkojo ligoninės kolektyvui už atsidavimą, apsiaukojimą, nepailstamą darbą, nes savo atsakingu, kruopščiu ir sinkiu darbu kiekvienas iš jų suteikia ligoniui viltį. Seimo Sveikatos reikalų komitetas šiuo jubiliejaus proga padarė pataisą biudžete, kad Akušerijos-ginekologijos klinikai būtų skirtas papildomas finansavimas. Šio komiteto nariai padarė viską, kad ligoninės Akušerijos skyrius būtų toks pat, kaip Panevėžyje, Ukmergėje ar Kaune. Seimo narė priminė, kad artėja 200 metų sukaktis, kai Jozefas Frankas 1809 m. įkūrė Motinystės institutą. V. M. Čigriejienė tikisi, kad Vilniaus meras paseks Seimo Sveikatos reikalų komiteto pavyzdžiu ir skirs šiam skyriui reikiamą finansinę paramą, Tąsyk bus galima didžiuotis, kad šioje Vilniaus ligoninėje gimsta daugiausia naujagimių. Anot jos, ką gali žinoti, gal čia gims daug merų, ambasadorių, gal net premjeras ar būsimasis Lietuvos prezidentas. Seimo narė visiems palinkėjo profesinės sėkmės ir kad niekam netektų turėti reikalų su Pacientų žalos sveikatai atlyginimo įstatymu.
Seimo narys Eligijus Masiulis sveikindamas medikus teigė, kad tarp pastarųjų ir politikų yra kažkas bendro - vieni ir kiti dirba su žmonėmis. „Skirtumas tas, kad gydytojai žmogui dažnai grąžina viltį, o politikai atvirkščiai - dažnai ją atima." Linkėdamas gražios šventės, jis tikėjosi, kad tie skirtumai ateityje pradings. „Norėtųsi palinkėti, kad valdžios atstovai kuo rečiau lankytųsi ligoninėje, o medikai kuo mažiau mintų valdžios koridorius", - sakė E. Masiulis. - Kad ateityje valdžia užtikrintų visiems tokias darbo sąlygas, jog niekam nebereikėtų galvoti, ką daryti ir pas ką prašyti paramos bei pagalbos. Jei to pasieksime, mes vieni kitus dar labiau gerbsime".
Jubiliejaus proga Vilniaus miesto universitetinės ligoninės darbuotojams buvo iškilmingai įteiktos Ministro Pirmininko, sveikatos apsaugos ministro bei Vilniaus miesto mero padėkos ir garbės raštai.
Jubiliejinio renginio koncertinėje dalyje muzikinę Vilniaus miesto universitetinės ligoninės istoriją pasakojo maestro Donatas Katkus ir jo vadovaujamas šv. Kristoforo kamerinis orkestras.

VšĮ Vilniaus miesto klinikinė ligoninė, Antakalnio g. 57, LT-10207 Vilnius.
Kodas 302692454. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
A. s. LT867044060007990186 AB SEB banke, b. k. 70440, PVM mokėtojo kodas LT100006560213.
Tel. (8 5) 234 44 87, faks. (8 5) 234 69 66, el. paštas info@vmkl.lt

Korespondenciją siųsti Antakalnio g. 124, Vilnius 10200  spam.qk6v3ykv1y@vmkl.lt