Naujagimių skyrius

Skyrių pacientams gali būti perduodami reikalingi daiktai ar maisto produktai. Perdavimai vykdomi kasdien nuo 11.00 iki 12.00 val. ir nuo 17.00 iki 18.00 val.  Akušerijos ir ginekologijos klinikos Priėmimo skyriuje Antakalnio g. 57. Maisto produktai ar kiti daiktai turi būti tvarkingai supakuoti, ant pakuotės užrašyta paciento vardas, pavardė, skyrius, palata.

 

REIKALAVIMAI ARTIMIESIEMS, PAGEIDAUJANTIEMS DALYVAUTI GIMDYME

  • Dalyvauti gimdyme leidžiama tik vienam asmeniui.
  • Lydintis asmuo turi neturėti simptomų dėl COVID-19 infekcijos: kosulio, karščiavimo (temperatūros matavimas), apsunkinto kvėpavimo, anosmijos/ageuzijos (uoslės praradimas/skonio netekimas), viduriavimo  ir nebūti saviizoliacijoje dėl epidemiologinės situacijos.
  • Lydintis asmuo privalo užpildyti anketą.
  • Atvykus būtina dėvėti kaukes. Gimdymo kambaryje lydinčiam asmeniui esant reikalui duodamas vienkartinis chalatas ir batų apmautai.
  • Gimdymo kambaryje ar palatoje lydintis asmuo turi būti visą laiką, draudžiama vaikščioti į kitas patalpas.
  • Intensyviosios terapijos ir naujagimių priežiūros palatose naujagimiai nelankomi.

 

KONTAKTAI

Skyriaus vedėja - med. dr. Violeta Drejerienė  (8 5) 210 45 00
Vyr. slaugos administratorė - Irena Pampuškaitė               (8 5) 210 45 00
Naujagimių intensyviosios terapijos poskyris  (8 5) 210 45 01
Naujagimių skyriaus Postas  (8 5) 210 45 02


GYDYMO PASLAUGOS

Naujagimių skyriuje planiškai kasmet gimsta apie 3500 naujagimių nuo 34 iki 41 nėštumo savaitės, ir tame tarpe apie 300 neišnešiotų naujagimių. 

Aukščiausios kvalifikacijos gydytojų ir patyrusių slaugytojų dėka pasiekti patys geriausi darbo rezultatai, labai aukštas neišnešiotų naujagimių (sveriančių mažiau 1500 g) išgyvenamumas.

Vilniaus miesto klinikinės ligoninės (VMKL) Akušerijos ir ginekologijos klinika, įsipareigojusi tapti naujagimiams palankia ligonine (NPL), kasdieniniame darbe diegia ir vykdo daugelį jos nuostatų. Ligoninė yra draugiška ne tik naujagimiui, bet ir motinai, šeimai. Sudarytas visos sąlygos motinai kartu su naujagimiu būti visą parą, o šeimai turėti atskirą palatą, kad būtų jauku, galėtų aplankyti kiti šeimos nariai. Klinikos personalas dalyvauja NPL mokymuose, tobulina žinias. 

Naujagimių skyrius aprūpintas moderniausia naujagimių slaugos, diagnostikos ir gydymo įranga, kurią valdo patyrusi, aukščiausios kvalifikacijos gydytojų neonatologų ir slaugytojų komanda. Čia visada yra saugu gimti naujagimiui, nes, esant reikalui, visada laiku bus suteikta reikalinga pagalba.

Nuo 2013 m. iš Šveicarijos paramos programos skyrius nuolat papildomas nauja medicinine įranga, skirta naujagimių diagnostikai, slaugai ir gydymui. Naujagimių intensyviosios terapijos poskyryje įrengta moderni ventiliacijos sistema, modernizuota apšvietimo sistema.

Skyriuje yra 44 naujagimių lovos: 17 naujagimių fiziologijos, 27 naujagimių patologijos, iš jų: 8 - intensyviosios terapijos, 19 - naujagimių patologijos. 

Naujagimių ankstyvas kontaktas su mama prasideda jau gimdymo kambaryje. Po gimimo visi geros būklės naujagimiai padedami mamai ant krūtinės, leidžiama būti kartu, kol pažįs per pirmąją gyvenimo valandą. Visi naujagimiai gimę po cezario pjūvio, jei leidžia naujagimio ir motinos būklė, jau operacinėje pridedami prie mamos krūties. Naujagimiai guli kartu su mama visą parą. Gimdyvės skatinamos išimtinai žindyti naujagimį pagal poreikį: tiek dažnai ir tiek ilgai, kiek to nori, rekomenduojama ne rečiau kaip kas tris valandas. Aiškinama mamos pieno svarba, žindymo reikšmė. Laktacijos priežiūra, patarimai, mokymai vyksta individualiai, nes gimdyvės su šeima dažniausiai būna individualiose palatose. Jeigu nustatomas laktacijos nepakankamumas, naujagimio svorio kritimas > 10 proc. ar medicininės priežastys, kai mama negali žindyti, kuruojančio gydytojo neonatologo paskirtas papildomas maistas yra įrašomas į paskytrimų lapą naujagimio istorijoje ir registruojamas žurnale, kuriame patys tėvai įrašo, kiek ir kada paėmė pieno, tėvai pasirašo. Jei naujagimis atskirtas nuo mamos, aiškinama, kaip rankomis nutraukti pieną, mokoma, kaip jį sumaitinti kūdikiui. Jei naujagimis gydomas intensyviosios terapijos palatoje, tėvai reguliariai lanko vaiką, atneša nutrukto pieno, mokomi pamaitinti ir prižiūrėti ir pamaitinti naujagimį, būna kartu su juo. 

  • Akušerijos ir ginekologijos klinikoje teikiama priežiūra gimdyvėms ir naujagimiams, taip pat ir gimdyvėms su didele perinataline rizika. Esant sveikatos sutrikimų, rizikos veiksnių, naujagimiui atliekami visi reikiami laboratoriniai  ir instrumentiniai tyrimai: radiologiniai, ultragarsiniai, klausos patikra otoakustinės emisijos metodu, akių tyrimas ir kiti atrankos tyrimai.
  • Naujagimių intensyviosios terapijos poskyryje įvestas naujas dirbtinės plaučių ventiliacijos metodas - aukšto dažnio osciliuojanti ventiliacija.
  • Naujagimių skyrius tampriai bendradarbiauja su Vilniaus universiteto ligoninės Neonatologijos centru. Visiškai stabilizavus būklę Naujagimių skyriuje, į Neonatologijos centrą pervežami naujagimiai, kuriems reikia skubios specializuotos chirurgų, kitų gydytojų specialistų pagalbos. Į Neonatologijos centrą pervežami ir labai maži neišnešioti naujagimiai, kuriems reikalinga tolimesnė slauga ir specializuotas gydymas.

  

MOKSLINĖ VEIKLA

Naujagimių skyrius yra VU Medicinos fakulteto mokomoji bazė: čia mokosi vyresniųjų kursų studentai, rezidentai, tobulinasi gydytojai neonatologai, pediatrai ir akušeriai ginekologai.

Mokslinių tyrinėjimų kryptis:

- perinatologija, perinatalinė infekcija;

- naujagimių fiziologija;

- naujagimių intensyvioji terapija, kardiologija;

- naujagimių centrinės nervų sistemos pažeidimų diagnostika; 

- ultragarsinė vidaus organų diagnostika ir kt.

 

PERSONALAS

     IMGP2311                         Skyriaus vedėja - med. dr. Violeta Drejerienė                                                                                           

Klimiene 1

 

Rūta Klimienė, gydytoja neonatologė, vyr. ordinatorė

Aleksandraviciene-1

 

Violeta Aleksandravičienė, gydytoja neonatologė intensyviajai ir skubiai pagalbai

Dirsiene 1

 

Jolanta Dirsienė, gydytoja neonatologė intensyviajai ir skubiai pagalbai

Razmuviene 001

 

Kristina Razmuvienė, gydytoja neonatologė intensyviajai ir skubiai pagalbai

 Savulioniene min

 

Jolanta Savulionienė, gydytoja neonatologė intensyviajai ir skubiai pagalbai

Nijolė Ona Amšiejūtė

 

Nijolė Ona Amšiejūtė, gydytoja neonatologė intensyviajai ir skubiai pagalbai

Taminskiene 1

 

Rūta Taminskienė, gydytoja neonatologė intensyviajai ir skubiai pagalbai

Beleckas 1 copy

 

Arvydas Beleckas, gydytojas neonatologas

Jankevic 1

 

Olga Jankevič, gydytoja neonatologė intensyviajai ir skubiai pagalbai

Kalimavičiene-min

 

Auksė Kalimavičienė, gydytoja neonatologė intensyviajai ir skubiai pagalbai

Gapsyte 1

 

Vita Langienė, gydytoja asistentė

P1030561 min

 

Vyresnioji slaugos administratorė Irena Pampuškaitė
 

Anestezijos ir intensyviosios terapijos slaugytojos:

Genė Baniukevič, Nijolė Gaidamovič, Ana Charevič, Tatjana Bukrinskaja, Dalia Lapko, Liucija Nakrevičienė, Vilma Steponavičienė, Jolanta Strucienė, Natalija Pismerova, Liucija Vinckevič-Dudoitienė, Sofita Vilčevska.

Vaikų slaugytojos: Žana Augustienė, Regina Būdavienė, Regina Butkevičienė, Adelė Leišytė, Valentina Michalkevič, Danutė Nikita, Božena Volodkevič, Asta Voroncovienė.

ISTORIJA

Pirmoji pokario ligoninė – Vilniaus miesto universitetinė – buvo atidaryta 1958 m. gruodžio 5 d. Joje buvo įkurtas ir pirmasis Lietuvoje Naujagimių skyrius. Pirmoji skyriaus vedėja buvo gydytoja Birutė Ambrozaitienė. Vėliau per dvidešimtmetį skyriui vadovavo gydytoja Kotryna Leokadija Jusionienė, nuo 1990 m. skyriaus vedėja buvo doc. Nijolė Drazdienė. Čia nuo pat jo įkūrimo taikomi pažangiausi naujagimių tyrimo, diagnostikos ir gydymo bei slaugos metodai. Mokslinis ir pedagoginis darbas, susijęs su naujagimių fiziologija ir patologija vykdomas vadovaujant VU Vaikų ligų ir Akušerijos ginekologijos katedroms. Lietuvoje reorganizavus sveikatos priežiūrą nėščiajai, gimdyvei ir naujagimiui ir vykdant perinatologijos bei Valstybinę motinos ir vaiko sveikatos programą, pasiekta geriausių rezultatų mažinant perinatalinį, naujagimių ir kūdikių mirtingumą.

Nuo 1992 m. Naujagimių skyrius tapo Vilniaus Perinatologijos centro sudėtine dalimi. Čia gydomi labai maži neišnešioti, didelės rizikos, sunkiai sergantys naujagimiai iš Vilniaus, Panevėžio, Utenos ir kitų apskričių. Naujagimių skyriuje gimė ir buvo sėkmingai gydyta mažiausia Lietuvos naujagimė Rasa Marija, svėrusi vos 450 gramų, du iš trijų Lietuvos ketvertukai.

1993 m. spalio mėnesį čia buvo atlikta pirmoji Lietuvoje kordocentezė ir kraujo transfuzija dar negimusiam vaikui, sergančiam ypač sunkia hemolizine liga, 1994 m. naujagimiai, sergantys sunkiu kvėpavimo sutrikimo sindromu (hialininių membranų liga), pradėti gydyti skiriant natūralaus plaučių surfaktanto. Ir dabar tęsiami moksliniai tyrimai naujagimių medicinos srityje.

 

 

VšĮ Vilniaus miesto klinikinė ligoninė, Antakalnio g. 57, LT-10207 Vilnius.
Kodas 302692454. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
A. s. LT867044060007990186 AB SEB banke, b. k. 70440, PVM mokėtojo kodas LT100006560213.
Tel. (8 5) 234 44 87, faks. (8 5) 234 69 66, el. paštas info@vmkl.lt

Korespondenciją siųsti Antakalnio g. 124, Vilnius 10200  spam.qk6v3ykv1y@vmkl.lt