Akušerijos ir ginekologijos priėmimo-skubios pagalbos, nėštumo patologijos ir konsultacijų skyrius

 

Visa Jums rūpima informacija, registracija konsultacijoms, registracija operacijoms suteikiama telefonu: +370 658 23923, (8 5) 234 2058 nuo 10.00 iki 19.00 val.  

 

LANKYMO TVARKA. REIKALAVIMAI LANKYTOJAMS. 

 • Kiekvienam lankytojui prie durų matuojama kūno temperatūra, klausiama dėl koronavirusinės infekcijos simptomų bei izoliacijos, pateikiamas užpildymui ,,Lankytojo registracijos lapas“.
 • Kiekvienas lankytojas privalo dėvėti kaukę. Nedėvėti kaukių leidžiama tik neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės jų dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei.
 • Lankytojas prieš patekdamas į skyrių ir išeidamas iš jo privalo dezinfekuoti rankas.

DĖMESIO! SAVAITGALIAIS IR ŠVENČIŲ DIENOMIS PACIENTĖS NELANKOMOS.

Išskirtiniais atvejais lankymas leidžiamas tik turint skyriaus vedėjo leidimą.

Pacientę lankyti gali tik asmenys:

- neturintys ūmių kvėpavimo takų infekcijų simptomų (pvz., karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas) ir kuriems netaikoma izoliacija;

asmenys, kurie yra pasiskiepiję viena iš šių COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcinų:

 •  praėjus vienai savaitei nuo „Comirnaty“ ar „COVID-19 Vaccine Moderna“ vakcinos antrosios dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą;
 •  praėjus 2 savaitėms nuo „COVID-19 Vaccine Janssen“ vakcinos dozės suleidimo;
 •  praėjus 4 savaitėms, bet ne daugiau kaip 13 savaičių nuo pirmos „Vaxzevria“ vakcinos dozės suleidimo;
 •  po antros „Vaxzevria“ vakcinos dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą;
 •  - asmenys, kurie persirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, o nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 210 dienų (bet ne anksčiau, nei asmeniui baigėsi paskirtos izoliacijos terminas);
 •  - asmenys, kurie atliko COVID-19 tyrimą ir gavo neigiamą atsakymą – ne anksčiau nei prieš 48  valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikus SARS-CoV-2 PGR tyrimą arba ne anksčiau nei prieš 48 valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikus antigeno testą.

 LANKYMO LAIKAS IR TVARKA

Akušerijos ir ginekologijos klinikos skyrių pacientės gali būti lankomos tik skyriaus vedėjo leidimu ne dažniau kaip 2 kartus per savaitę.

Lankymo laikas nuo 14 val. iki 15 val.

Gimdyvės gali būti lankomos tik tuo atveju, jei kartu nėra lydinčiojo asmens.

Pacientę lankyti vienu metu gali tik vienas asmuo.

 • Lankymo trukmė – iki 15 min., daugiavietėje palatoje vienu metu gali būti ne daugiau nei vienas lankytojas.
 • Palatoje būtina laikytis saugaus atstumo, ne mažiau 1 m.
 • Palatoje esant lankytojui, visi joje esantys pacientai turi dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (kaukes, respiratorius), jei įmanoma pagal paciento sveikatos būklę. Jei daugiavietėje palatoje yra pacientų, kurie patys užsidėti nosį ir burną dengiančios apsaugos priemonės negali, ją uždeda palatos slaugytojas ar slaugytojo padėjėjas.

Pacientėms gali būti perduodami reikalingi daiktai ar maisto produktai. Perdavimai vykdomi kasdien nuo 17.00 val. iki 18.00 val. foje prie Akušerijos ginekologijos Priėmimo-skubios pagalbos, nėštumo patologijos ir konsultacijų skyriaus. Maisto produktai ar kiti daiktai turi būti tvarkingai supakuoti ir tinkami vartoti, ant pakuotės užrašyta paciento vardas, pavardė, skyrius, palata.

  

PACIENTĄ LYDINČIŲJŲ ASMENŲ TEISĖS

Sunkios būklės pacientą į Ligoninės priėmimo-skubiosios pagalbos skyrius gali lydėti asmuo, atitinkantis visus aukščiau išdėstytus reikalavimus.

Artimieji, pageidaujantys dalyvauti gimdyme, leidžiami, jei atitinka šiuos reikalavimus:

 • dalyvauti gimdyme leidžiama tik vienam asmeniui;
 • lydintis asmuo turi neturėti simptomų dėl COVID-19 ligos ar kitų ūmių kvėpavimo takų infekcijos simptomų: kosulio, karščiavimo (37,3°C ir daugiau), uoslės praradimo / skonio netekimo, pasunkėjusiokvėpavimo,  viduriavimo  ir nebūti saviizoliacijoje dėl epidemiologinės situacijos;
 • atvykus būtina dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (kaukes, respiratorius);
 • Gimdymo kambaryje ar palatoje lydintis asmuo turi būti visą laiką, draudžiama vaikščioti į kitas patalpas.

LANKYTOJAI PRIVALO PATEIKTI:

- lankytojo vardas, pavardė (pateikiamas asmens dokumentas – pasas / asmens tapatybės kortelė / vairuotojo pažymėjimas / pensininko pažymėjimas / studento pažymėjimas);

- telefono ryšio numeris (asmeninis, darbo, kitas);

- nuolatinės gyvenamosios vietos informacija: gatvės pavadinimas, namo numeris, buto numeris, miestas, savivaldybė, šalis.

 • PASKIEPYTIEMS asmenims – vakcinacijos įrašas ESPBI IS, kuris pateikiamas atspausdintas arba išsaugotas skaitmeniniu formatu arba parodomas tiesiogiai prisijungus prie ESPBI IS mobiliajame įrenginyje;
 •  
 • PERSIRGUSIEMS asmenims – asmens sveikatos priežiūros įstaigos išduotas dokumentas, patvirtinantis, kad asmuo persirgo COVID-19 liga (koronavirusine infekcija), arba teigiamo laboratorinio tyrimo (SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo) rezultatas (duomenų) protokolas, kuris pateikiamas arba išsaugotas skaitmeniniu formatu arba parodomas tiesiogiai prisijungus prie ESPBI IS mobiliajame įrenginyje;
 •  
 • SARS-CoV-2 PGR tyrimas, atliktas ne anksčiau nei prieš 48 valandas, skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento, ar antigeno tresto, atlikto ne anksčiau nei prieš 48 valandas, skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento, neigiamą atsakymą;
 •  
 • Galimybių pasas, kuris pateikiamas atspausdintas arba išsaugotas skaitmeniniu formatu arba parodomas tiesiogiai prisijungus prie ESPBI IS mobiliajame įrenginyje.

Lankytojų duomenys tvarkomi COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) profilaktikos ir kontrolės priemonių įgyvendinimo tikslais:

- lankytojų duomenys saugomi 21 dieną nuo paciento paskutinės  lankymo dienos, po to iš karto sunaikinami;

- pacientų duomenys neatlygintinai gali būti teikiami Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (toliau – NVSC)  COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) židinio epidemiologinės diagnostikos tikslais;

- reikalingi duomenys pateikiami NVSC ne vėliau  kaip per 2 darbo dienas, tik gavus NVSC prašymą;

- už savalaikį lankytojo duomenų sunaikinimą atsako skyrių vyresnieji slaugos administratoriai / vyresnieji akušeriai.

- Ligoninės darbuotojams, vykdantiems lankytojų registravimą, draudžiama asmens duomenis tvarkyti kitais tikslais, nei nurodyta šio aprašo 4.1 ir 4.2. papunkčiuose.

 Lankytojas turi teisę gauti informaciją apie pacientų lankymo tvarką ir sąlygas telefonu, skambinant į skyrių, kuriame hospitalizuotas pacientas, internetiniame puslapyjeir kitomis elektroninėmis / ryšio priemonėmis.

REIKALAVIMAI ARTIMIESIEMS, PAGEIDAUJANTIEMS DALYVAUTI GIMDYME

 • Dalyvauti gimdyme leidžiama tik vienam asmeniui.
 • Lydintis asmuo turi neturėti simptomų dėl COVID-19 infekcijos: kosulio, karščiavimo (temperatūros matavimas), apsunkinto kvėpavimo, anosmijos/ageuzijos (uoslės praradimas/skonio netekimas), viduriavimo  ir nebūti saviizoliacijoje dėl epidemiologinės situacijos.
 • Lydintis asmuo privalo užpildyti anketą.
 • Atvykus būtina dėvėti kaukes. Gimdymo kambaryje lydinčiam asmeniui esant reikalui duodamas vienkartinis chalatas ir batų apmautai.
 • Intensyviosios terapijos ir naujagimių priežiūros palatose naujagimiai nelankomi.

 

DĖMESIO ATVYKSTANTIEMS GIMDYTI AR PLANINĖMS OPERACIJOMS !

Prašome turėti 1 Eur monetą, kad galėtumėte pasinaudoti drabužinės spintele, paliekant drabužius saugojimui.

 

KONTAKTAI

REGISTRACIJA KONSULTACIJOMS   8 658 239 23
GIMDYVIŲ IR NĖŠČIŲJŲ REGISTRATŪRA                         (8 5) 239 14 86
GINEKOLOGINIŲ LIGONIŲ REGISTRATŪRA (8 5) 234 20 58
PERINATALINIŲ KONSULTACIJŲ KABINETAS (8 5) 239 14 88
NĖŠČIŲJŲ MOKYKLĖLĖ (8 5) 239 14 86
Skyriaus vedėja  Gražina Jakubauskienė                   (8 5) 239 14 95    
Vyresn. akušerė Inrida Semaškienė   

(8 5) 210 40 66

 

KREIPIMOSI TVARKA

Visos atvykstančios gimdyvės ir nėščiosios turi turėti asmens dokumentą ir siuntimą iš pirminės sveikatos priežiūros įstaigos. Be siuntimo už gydytojo akušerio ginekologo konsultaciją reikia mokėti.

 • Į Konsultacijų poskyrį gali kreiptis visos, norinčios pasikonsultuoti su gydytoju akušeriu ginekologu apie savo būklę ar ligą arba, jeigu rekomenduotas operacinis gydymas, bet moteris turi abejonių dėl jo reikalingumo, apimties, laiko ir kt. Mūsų gydytojai padės susiorientuoti situacijoje, patars, kas pacientei yra geriau, stengsis visapusiškai atsižvelgi į jos norus.
 • Registruotis konsultacijai gali visos, pageidaujančios pasitarti su gydytojais specialistais.
 • Jei pacientė planuoja operaciją, ji gali iš anksto užsiregistruoti anesteziologo konsultacijai. Gydytojas anesteziologas patars, kaip pasiruošti operacijai, kokius papildomus tyrimus reikėtų pasidaryti, kada geriau atvykti.
 • Jeigu pacientė yra Lietuvos pilietė ir turi pirminės sveikatos priežiūros įstaigos siuntimą, konsultacija nemokama. Jei pacientė socialiai nedrausta, neturi siuntimo arba yra užsienio pilietė, paslauga yra mokama.
 • Gydytojo akušerio ginekologo konsultacija, pacientei atvykus be siuntimo, kainuoja:
 •  su echoskopija (II lygio) - 35,56 Eur
 • be echoskopijos (II lygio) - 20,01 Eur
 • su echoskopija (III lygio) - 47,93 Eur
 • be echoskopijos (III lygio) - 34,23 Eur

  

GYDYMO PASLAUGOS

Akušerijos ir ginekologijos klinikoje teikiamos ambulatorinės gydytojų specialistų konsultacijų paslaugos. Užsiregistruoti konsultacijai pas gydytojus specialistus galite telefonu (8 5) 234 20 58 arba atvykus į Akušerijos ir ginekologijos priėmimo-skubios pagalbos, nėštumo patologijos ir konsultacijų skyrių. 

Skyriaus durys atviros kiekvienai Lietuvos nėščiajai bet kuriuo paros metu.

Čia gydomos nėščiosios, esant komplikuotai nėštumo eigai, vaisiaus būklės sutrikimams, nėščiosios pacientės sergančios sunkiomis kraujo, inkstų, širdies, kraujagyslių ir kitomis ligomis.

Bendros klinikos darbuotojų vizitacijos metu akušeriai-ginekologai kartu su neonatolgais, o, esant reikalui, su vidaus ligų gydytojais, genetikais, vaikų kardiologais ir kitų specializacijų medikais aptaria kiekvienos nėščiosios ir gimdyvės sveikatos problemas, jos laukiamo naujagimio augimo ir raidos ypatybes, numato tinkamą gimdymo ir naujagimio priežiūrą.

Skyriuje teikiama mokama individualios palatos paslauga. Paslaugos kaina - 30,90 Eur už vieną parą. 

Skyriuje veikia DIENOS STACIONARAS, kur pacientės gydomos tik dienos metu - stebima vaisiaus ir nėščiosios būklė, vaisiaus širdies tonai, lašinamos lašelinės, atliekami reikalingi tyrimai. Vakare pacientė grįžta į namus. Gydymas gali trukti iki 14 dienų.

Skyriuje yra 13 lovų, Akušerijos Dienos stacionare - 6 lovos.

 

PERSONALAS

  P112007-min                                 Skyriaus vedėja - gydytoja akušerė ginekologė Gražina Jakubauskienė                                                                                        

P1260274

 

 Edita Kastienė, gydytoja akušerė ginekologė

 

Raksniene-min  Sonata Rakšnienė, gydytoja akušerė ginekologė

 

 

 

Valentina Šuvalova, gydytoja akušerė ginekologė

 

 

Lina Jakubauskienė, medicinos gydytoja

 

P1200081

 

 Inrida Semaškienė, vyresnioji akušerė
P1260249

 Akušerės: Asta Krivickienė, Lilija Tagil, Vaidutė Jankauskienė, Deimantė Meižytė, Živilė Skirkienė, Živilė Šlepetytė, Asta Jankauskienė, Jolanta Andraloit, Aušrinė Paukštytė, Elvyra Lenkevič.

 Medicinos registratorės: Sigita Padimanskienė, Snieguolė Vainilavičiūtė.

 

 

VšĮ Vilniaus miesto klinikinė ligoninė, Antakalnio g. 57, LT-10207 Vilnius.
Kodas 302692454. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
A. s. LT867044060007990186 AB SEB banke, b. k. 70440, PVM mokėtojo kodas LT100006560213.
Tel. (8 5) 234 44 87, faks. (8 5) 234 69 66, el. paštas info@vmkl.lt

Korespondenciją siųsti Antakalnio g. 124, Vilnius 10200  spam.qk6v3ykv1y@vmkl.lt