Ginekologijos skyrius

 ADRESAS: Antakalnio g. 57, Vilnius

Visa Jums rūpima informacija, registracija konsultacijoms, registracija planinėms operacijoms suteikiama telefonu: +370 658 23923, (8 5) 234 2058 nuo 10.00 iki 19.00 val.  

 

 DĖMESIO !

Atsižvelgiant į blogėjančią epidemiologinę situaciją šalyje dėl užsikrėtimo COVID-19 liga ir siekiant apsaugoti pacientus ir darbuotojus nuo sausio 11 d. visuose VšĮ Vilniaus miesto klinikinės ligoninės skyriuose pacientų lankymas draudžiamas.

Itin sunkios (terminalinės) būklės pacientų artimiesiems, suderinus su gydančiu gydytoju ir skyriaus vedėjui išrašius vienkartinį lankymo leidimą, gali būti suteiktas leidimas juos lankyti. Lankytojai privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias asmens apsaugos priemones.

 

 

REIKALAVIMAI LANKYTOJAMS.

 • Kiekvienam lankytojui prie durų matuojama kūno temperatūra, klausiama dėl koronavirusinės infekcijos simptomų bei izoliacijos, pateikiamas užpildymui ,,Lankytojo registracijos lapas“.
 • Kiekvienas lankytojas privalo dėvėti kaukę. Nedėvėti kaukių leidžiama tik neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės jų dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei.
 • Lankytojas prieš patekdamas į skyrių ir išeidamas iš jo privalo dezinfekuoti rankas.

DĖMESIO! SAVAITGALIAIS IR ŠVENČIŲ DIENOMIS PACIENTĖS NELANKOMOS.

Išskirtiniais atvejais lankymas leidžiamas tik turint skyriaus vedėjo leidimą.

Pacientę lankyti gali tik asmenys:

- neturintys ūmių kvėpavimo takų infekcijų simptomų (pvz., karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas) ir kuriems netaikoma izoliacija;

asmenys, kurie yra pasiskiepiję viena iš šių COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcinų:

 •  praėjus vienai savaitei nuo „Comirnaty“ ar „COVID-19 Vaccine Moderna“ vakcinos antrosios dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą;
 •  praėjus 2 savaitėms nuo „COVID-19 Vaccine Janssen“ vakcinos dozės suleidimo;
 •  praėjus 4 savaitėms, bet ne daugiau kaip 13 savaičių nuo pirmos „Vaxzevria“ vakcinos dozės suleidimo;
 •  po antros „Vaxzevria“ vakcinos dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą;
 •  - asmenys, kurie persirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, o nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 210 dienų (bet ne anksčiau, nei asmeniui baigėsi paskirtos izoliacijos terminas);
 •  - asmenys, kurie atliko COVID-19 tyrimą ir gavo neigiamą atsakymą – ne anksčiau nei prieš 72  valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikus SARS-CoV-2 PGR tyrimą arba ne anksčiau nei prieš 48 valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikus antigeno testą.

 LANKYMO LAIKAS IR TVARKA

Akušerijos ir ginekologijos klinikos skyrių pacientės gali būti lankomos tik skyriaus vedėjo leidimu ne dažniau kaip 2 kartus per savaitę.

Lankymo laikas nuo 14 val. iki 15 val.

 

Pacientę lankyti vienu metu gali tik vienas asmuo.

 • Lankymo trukmė – iki 15 min., daugiavietėje palatoje vienu metu gali būti ne daugiau nei vienas lankytojas.
 • Palatoje būtina laikytis saugaus atstumo, ne mažiau 1 m.
 • Palatoje esant lankytojui, visi joje esantys pacientai turi dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (kaukes, respiratorius), jei įmanoma pagal paciento sveikatos būklę. Jei daugiavietėje palatoje yra pacientų, kurie patys užsidėti nosį ir burną dengiančios apsaugos priemonės negali, ją uždeda palatos slaugytojas ar slaugytojo padėjėjas.

Pacientėms gali būti perduodami reikalingi daiktai ar maisto produktai. Perdavimai vykdomi kasdien nuo 12.00 iki 13.00 val. ir nuo 17.00 val. iki 18.00 val. foje prie Akušerijos ginekologijos Priėmimo-skubios pagalbos, nėštumo patologijos ir konsultacijų skyriaus. Maisto produktai ar kiti daiktai turi būti tvarkingai supakuoti ir tinkami vartoti, ant pakuotės užrašyta paciento vardas, pavardė, skyrius, palata.

  

PACIENTĄ LYDINČIŲJŲ ASMENŲ TEISĖS

Sunkios būklės pacientą į Ligoninės priėmimo-skubiosios pagalbos skyrius gali lydėti asmuo, atitinkantis visus aukščiau išdėstytus reikalavimus.

 

LANKYTOJAI PRIVALO PATEIKTI:

- lankytojo vardas, pavardė (pateikiamas asmens dokumentas – pasas / asmens tapatybės kortelė / vairuotojo pažymėjimas / pensininko pažymėjimas / studento pažymėjimas);

- telefono ryšio numeris (asmeninis, darbo, kitas);

- nuolatinės gyvenamosios vietos informacija: gatvės pavadinimas, namo numeris, buto numeris, miestas, savivaldybė, šalis.

 • PASKIEPYTIEMS asmenims – vakcinacijos įrašas ESPBI IS, kuris pateikiamas atspausdintas arba išsaugotas skaitmeniniu formatu arba parodomas tiesiogiai prisijungus prie ESPBI IS mobiliajame įrenginyje;
 •  
 • PERSIRGUSIEMS asmenims – asmens sveikatos priežiūros įstaigos išduotas dokumentas, patvirtinantis, kad asmuo persirgo COVID-19 liga (koronavirusine infekcija), arba teigiamo laboratorinio tyrimo (SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo) rezultatas (duomenų) protokolas, kuris pateikiamas arba išsaugotas skaitmeniniu formatu arba parodomas tiesiogiai prisijungus prie ESPBI IS mobiliajame įrenginyje;
 •  
 • SARS-CoV-2 PGR tyrimas, atliktas ne anksčiau nei prieš 72 valandas, skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento, ar antigeno tresto, atlikto ne anksčiau nei prieš 48 valandas, skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento, neigiamą atsakymą;
 •  
 • Galimybių pasas, kuris pateikiamas atspausdintas arba išsaugotas skaitmeniniu formatu arba parodomas tiesiogiai prisijungus prie ESPBI IS mobiliajame įrenginyje.

Lankytojų duomenys tvarkomi COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) profilaktikos ir kontrolės priemonių įgyvendinimo tikslais:

- lankytojų duomenys saugomi 21 dieną nuo paciento paskutinės  lankymo dienos, po to iš karto sunaikinami;

- pacientų duomenys neatlygintinai gali būti teikiami Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (toliau – NVSC)  COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) židinio epidemiologinės diagnostikos tikslais;

- reikalingi duomenys pateikiami NVSC ne vėliau  kaip per 2 darbo dienas, tik gavus NVSC prašymą;

- už savalaikį lankytojo duomenų sunaikinimą atsako skyrių vyresnieji slaugos administratoriai / vyresnieji akušeriai.

- Ligoninės darbuotojams, vykdantiems lankytojų registravimą, draudžiama asmens duomenis tvarkyti kitais tikslais, nei nurodyta šio aprašo 4.1 ir 4.2. papunkčiuose.

 Lankytojas turi teisę gauti informaciją apie pacientų lankymo tvarką ir sąlygas telefonu, skambinant į skyrių, kuriame hospitalizuotas pacientas, internetiniame puslapyjeir kitomis elektroninėmis / ryšio priemonėmis.

 

KONTAKTAI  

RAGISTRACIJA KONSULTACIJOMS, PLANINĖMS OPERACIJOMS     +370 658 23923   
Dienos chirurgijos REGISTRATŪRA (8 5) 234 20 58
Slaugytojų postas (8 5) 210 45 05
Vedėjas med. dr. Gediminas Mečėjus (8 5) 210 45 03
Vyresn. slaugos administratorė Juliana Gavrilova                           (8 5) 210 45 03
Gydytojų kambarys (8 5) 210 45 04

 

KIEKVIENA PACIENTĖ MUMS - INDIVIDUALYBĖ

Skyrius dirba taikydamas optimaliausius gydymo metodus arba operacinio gydymo būdus, kad moteris po gydymosi liktų sveika, graži, patraukli, seksuali, o jos kūno negadintų bereikalingi randai. 

Dienos chirurgijoje taikant šiuolaikinius minimaliai invazinius gydymo metodus, net ir atlikus didelės apimties operaciją, pacientė jaučiasi gerai, todėl gali vykti į namus tos pačios dienos vakare, retais atvejais - kitą dieną, ir būti visiškai darbinga. Dienos chirurgijos praktika turi tris pagrindinius privalumus: pirma, kuo pacientė guli ligoninėje trumpiau, tuo mažesnė hospitalinės infekcijos tikimybė; antra, kuo anksčiau ji keliasi iš lovos, pradeda judėti, tuo mažesnė trombų susidarymo rizika. Ir trečia, pacientė greičiau sveiksta savoje aplinkoje - savo lova, savas televizorius. Moteris greičiau sveiksta ir grįžta į pilnavertį gyvenimą.

Ginekologijos skyriuje yra 3 lovos, Dienos chirurgijos poskyryje - 14 lovų.

GYDYMO PASLAUGOS

 • laparoskopija; 
 • histeroskopija; 
 • gimdos šalinimo per makštį arba laparoskopijos būdu operacijos; 
 • makšties plastinės operacijos (taikomi sintetiniai implantai);
 • lytinių lūpų plastinės operacijos;
 • miomų šalinimas laparoskopijos būdu;
 • onkologinės gimdos ir jos priedų šalinimo operacijos laparoskopijos būdu;
 • šlapimo nelaikymo korekcijos operacijos per makštį su sintetinėmis juostelėmis (TOT ir TVT) Statistikos duomenimis, 50 procentų moterų virš 50 metų amžiaus vargina šlapimo nelaikymas, todėl šios operacijos yra viena pagrindinių priemonių gerinant moterų gyvenimo kokybę. Ligoninės galimybės leidžia per metus atlikti iki 100 tokių operacijų nemokamai, t.y. nemokant už sintetinę juostelę (tinklelį). Po operacijų naudojamas specialus skystis, kuris, suleistas į pilvo ertmę, sumažina sąaugų kiekį iki 80 procentų.
 • Dienos chirurgijos skyriuje teikiama MOKAMA individualios palatos paslauga. Paslaugos kaina 30,90 Eur už vieną parą. 

PRIĖMIMO Į GINEKOLOGIJOS SKYRIŲ TVARKA

 • Į Ginekologijos skyrių guldomos pacientės jau žinančios, kokia operacija joms bus atliekama.
 • Prieš operaciją pacientė turi užsiregistruoti Akušerijos ir ginekologijos priėmimo poskyryje konsultacijai pas gydytoją arba, jei diagnozė yra aiški, numatoma operacija aiškiai apibrėžta, galima registruotis operacijai. Su gydytoju ginekologu aptariama, kokia tai bus operacija, kada ji bus atliekama, kokius tyrimus reikėtų pasidaryti.
 • Paskirtą dieną pacientė atvyksta į Ginekologijos Priėmimo poskyrio Registratūrą  7.30 val.
 • būtina būti nevalgius ir negėrus daugiau nei 6 valandas;
 • dieną iki operacijos gausiai gerti skysčių;
 • būti išsimaudžiusi ir pašalinus plaukus nuo numatomo operacinio lauko odos;
 • Pacientę prieš operaciją apžiūri gydytojas anesteziologas. Gali būti, kad įvertinęs pacientės būklę, gydytojas anesteziologas patars tą dieną nedaryti operacijos. Tokiu atveju pacientei patariama atlikti papildomus tyrimus ir tik tada atvykti operacijai.

ATVYKSTANT REIKIA TURĖTI:

 • akušerio ginekologo arba šeimos gydytojo siuntimą (F 027/a);
 • pasą arba asmens tapatybės kortelę;
 • chalatą, šlepetes, asmens higienos reikmenis; 
 • jei pastoviai vartojate medikamentus (pvz., dėl padidėjusio arterinio kraujo spaudimo, cukrinio diabeto ar kt.), pasiimkite juos su savimi.

REIKALINGI TYRIMAI:

 • kraujo grupė, Rh faktorius;
 • bendras kraujo tyrimas;
 • gliukozė;
 • EKG;
 • kraujo krešėjimo rodikliai (ADTL/SPA/INR);
 • prieš planuojamą operaciją turėtų būti atliktas ultragarsinis vidinių lytinių organų tyrimas; 
 • terapeuto konsultacija (esant ekstragenitalinei patologijai);
 • Visus tyrimų rezultatus ir jų aprašus reikia turėti su savimi.

 

JEI NEGALITE ATVYKTI OPERACIJAI, BŪTINA KUO ANKSČIAU APIE TAI PRANEŠTI tel. (8 5) 234 20 58.

KILUS NEAIŠKUMAMS, KREIPTIS tel. (8 5) 234 20 58.

 

PERSONALAS

P1250101

Dr. Gediminas Mečėjus - gydytojas akušeris ginekologas, Ginekologijos skyriaus vedėja

P1250677

Eglė Baužytė - gydytoja akušerė ginekologė, gydytoja mamologė

P1250294 1

Vilma Dauderienė - gydytoja akušerė ginekologė

P1240761

Samer Hamoudeh - gydytojas akušeris ginekologas

Cipiniene 1

Gintarė Čipinienė, gydytoja akušerė ginekologė

P1240871

 Agnė Marcinkutė - gydytoja akušerė ginekologė

perfilnena

Jekaterina Parastajeva - gydytoja akušerė ginekologė

P1100100 1

Robertas Pažėra - gydytojas akušeris ginekologas, gydytojas mamologas

P1250394

Ramunė Skirmantaitė - gydytoja akušerė ginekologė

P1250273

Viktorija Smelevičienė - gydytoja akušerė ginekologė

P1250119

Kristina Stanslovaitytė - gydytoja akušerė ginekologė

P1250181 1

Erika Streižienė - gydytoja akušerė ginekologė
TUSCIOS nuotraukos

 

Julija Vitko - gydytoja akušerė ginekologė, mamologė

 

Gavrilova

 Juliana Gavrilova - vyresnioji slaugos administratorė

perfilnena

Evelita Cibulskaitė - bendrosios praktikos slaugytoja

Fiodorova

Jevgenija Rauckienė - bendrosios praktikos slaugytoja

Jasiene R

Rosita Jasienė - bendrosios praktikos slaugytoja

P1240671

Teresa Kogarko - bendrosios praktikos slaugytoja

20160218 101949 1

Marija Labovič - bendrosios praktikos slaugytoja

P1110733 1

Marija Larina - bendrosios praktikos slaugytoja

perfilnena

Vaida Naujokienė - bendrosios praktikos slaugytoja

P1250860

Daiva Novickienė - bendrosios praktikos slaugytoja

P1240595

Aušra Ruikaitė - bendrosios praktikos slaugytoja

P1240563

Renata Sokolovienė - bendrosios praktikos slaugytoja

20170110 124704 1

Marija Surinina - bendrosios praktikos slaugytoja

P1110277

Pagalbinio medicininio personalo darbuotojai: Irena Cechanovič, Danutė Časnoit, Irena Jakovleva, Kristina Turonienė, Galina Jurevičienė, Ina Kliujenkova, Viktorija Rynkun, Ina Višnevskaja, Vladislava Volodkovič.

 

KONTAKTAI  

Dienos chirurgijos REGISTRATŪRA (8 5) 234 20 58
Slaugytojų postas (8 5) 210 45 05
Vedėjas med. dr. Gediminas Mečėjus (8 5) 210 45 03
Vyr. slaugos administratorė  (8 5) 210 45 03
Gydytojų kambarys (8 5) 210 45 04

 

 

 

 

 

ISTORIJA  

Ginekologijos skyrius savo gyvenimą pradėjo kartu su naujai pastatyta pirmąja pokario ligonine 1958 m. Jau nuo 1964 m. skyriuje gydėsi moterys iš viso Vilniaus miesto, taip pat iš Vilniaus ir Panevėžio krašto - Rh konflikto atvejais, gimdančios prieš laiką, sergančios preeklampsija, širdies ir kraujagyslių, endokrininėmis ir kitomis ekstragenitalinėmis ligomis. Akušerijos ir ginekologijos katedrai vadovavo doc. Vytautas Baronas. 

Pirmojo Ginekologijos skyriaus branduolį Vilniaus klinikose sudarė jauni, energingi specialistai: gydytojos Ieva Stoškutė, Zinaida Šaltytė, Alina Šaulauskienė. Pirmoji skyriaus vadovė buvo Donata Pareigytė. Visą savo gyvavimo laiką Ginekologijos skyrius galėjo didžiuotis gydytojais, kurių pavardes žinojo visos Lietuvos moterys: tai Jonas Ališauskas, Nikolajus Volkovas, Aleksandras Venckauskas, Povilas Steponėnas, Pranas Skruibis, Jonas Stankus, Jūratė Masiliūnienė, Bronius Domža ir daug kitų.

 

VšĮ Vilniaus miesto klinikinė ligoninė, Antakalnio g. 57, LT-10207 Vilnius.
Kodas 302692454. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
A. s. LT867044060007990186 AB SEB banke, b. k. 70440, PVM mokėtojo kodas LT100006560213.
Tel. (8 5) 234 44 87, faks. (8 5) 234 69 66, el. paštas info@vmkl.lt

Korespondenciją siųsti Antakalnio g. 124, Vilnius 10200  spam.qk6v3ykv1y@vmkl.lt