2020 11 28. VMKL direktorius dr. Narimantas Markevičius, apsilankęs kovidiniuose skyriuose, dėkoja darbuotojams dirbantiems neskaičiuojant savo jėgų

Lapkričio 28 d. ryto duomenimis Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje yra gydomi 145 pacientai, iš jų 6 Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje, sergantys COVID-19 liga.

Vakar ligoninės direktorius dr. Narimantas Markevičius, apsilankęs kovidiniuose skyriuose, dalijosi jautriais pastebėjimais: „Labai nuoširdžiai galiu pasakyti, kad ten yra šilta, atmosfera tikrai labai draugiška, nuoširdi. Vienoje vietoje koncentruota daug gerų žmonių, kuriuos, mano giliu įsitikinimu, suvienijo ši stresinė situacija. Apsirengus kombinezonais ir visomis apsaugomis, aš pats, kaip vadovas, jaučiau įtampą, eidamas į kovidinius skyrius, bet tik įėjęs ir pradėjęs bendrauti su visais darbuotojais, pasijaučiau, kaip budėjimo metu, kaip daktaras, kuris ten dirba. Iš tikrųjų, visi pasiryžę dirbti ir tai daro tikrai nuoširdžiai, neskaičiuodami savo jėgų. Sąlygos yra sudėtingos visomis prasmėmis: ir pacientai sunkios būklės, ir darbo sąlygos yra apsunkintos – aprangos, infekcijų kontrolės tvarkos, saugumo reikalavimai – tai sudaro daug problemų, dirbantiems tuose skyriuose. Tačiau skleidžiama žmogiška šiluma labai daug ką atperka. Sudėtingiausia vieta, kurią mačiau, yra Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrius. Tame skyriuje žmonės dirba „ant savo galimybių ribos“, kadangi pacientai tikrai labai sunkios būklės, kaip ir visose reanimacijose, tačiau, ypatingai kovidinėje reanimacijoje supratau, kad darbas yra pats sunkiausias. Mums visiems reikia teikti visokeriopą pagalbą visiems, dirbantiems COVID-19 liga sergančius pacientus gydančiuose skyriuose, o reanimacijoje dirbantiems – ypatingai.

Nežiūrint į mūsų ligoninės senas sienas ir seną pastatą, sąlygos, mano manymu, žmonių, kurie organizuoja darbą šiuose skyriuose nuopelnu, labai geros. Už tai labai dėkoju VMKL COCID-19 skyrių koordinatorei gydymui dr. Vaivai Karpavičienei, koordinatorei slaugai Rasai Dieninienei,  Marijai Unis, atsakingai už asmens apsaugos priemonių apsirengimą ir nusirengimą ir aprūpinimą jomis, Ingridai Janutėnaitei ir visų kitų skyrių vyresniosioms slaugos administratorėms, kurios į savo darbą sudeda visą savo širdį. Jos sudėliojo, kur kokios zonos, kur poilsio kambariai. Ligoninės vyriausiajai slaugos administratorei Raimondai Steikūnienei, kuri dirba su visais ateinančiais dirbti studentais, savanoriais ir nuolat bendrauja su visų ligoninės skyrių vyresniosiomis slaugos administratorėmis ir, liaudiškai sakant, „kamšo skyles“, Infekcijų kontrolės skyriui ir jo vadovei gydytojai – epidemiologei Audrai Juzėnienei už nuolatinį rūpestį ir darbą paromis, Ūkio skyriaus darbuotojams, kurie neša, veža, kala, valo, stato ir atlieka dar labai daug darbų ir visam visam kolektyvui, kuris dirba šiuose skyriuose, nes be viso kolektyvo, kuris dirbą šį sunkų darbą visą parą, nebūtų taip, kaip yra… Tik pasikartosiu, pastatų sienos labai senos, bet vidus labai jaukus… Žemai lenkiuosi Jums visiems. Ir visiems, pacientams ir jų artimiesiems nuoširdžiai sakau – Jūs gerose rankose.

Visų kitų, dar kartą nuoširdžiai prašau, laikykimės visų rekomendacijų, saugokime ne tik save, savo artimuosius, kolegas, bet ir kitus, nes virusas vis dar labai aktyviai gyvena tarp mūsų“.

Direktorius IMG 4508

 Nuotraukoje Vilniaus miesto klinikinės ligoninės direktorius dr. Narimantas Markevičius.