Tuberkuliozės profilaktika ir kontrolė visuomenėje

Programos pavadinimas Tuberkuliozės profilaktika ir kontrolė visuomenėje
Mokymų pradžia 2023 m. sausio 10 d.
Mokymų pabaiga 2023 m. vasario 7 d.
Mokymų trukmė (val.) 32
Padalinys Medicinos fakultetas
Užsiėmimų adresas M. K. Čiurlionio g. 21, Vilnius
Dėstytojas arba programos vadovas prof. Rimantas Stukas
Programos turinys

Tuberkuliozės epidemiologijos pagrindai (TB valdymo epidemiologinis pagrindimas: etiologinė, aprašomoji ir prognostinė TB epidemiologija). Tuberkuliozės sukėlėjai. Tuberkuliozės pasireiškimas.

Tuberkuliozės diagnostika. Tuberkuliozės diferencinė diagnostika. Vaistams jautrios ir vaistams atsparios tuberkuliozės gydymo principai. Sveikatos ugdymas ir stiprinimas. Sveikatos stiprinimo rekomendacijos. Sveikatos integralumas ir valdymas. Sveikatos stiprinimo technologijos, veiklos apimtys ir efektyvumas. Tuberkuliozės epidemiologinė priežiūra. Epidemiologinės priežiūros ir stebėsenos rezultatai  Lietuvoje ir Europoje. Pasaulio sveikatos organizacijos ir Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro strateginiai dokumentai tuberkuliozės valdymo srityje. Tuberkuliozės valdymo reglamentavimas Lietuvoje. Tuberkulino mėginio atlikimas, informacijos apie tuberkulino mėginio atlikimą teikimas. Skiepijimas nuo tuberkuliozės. Sveikatos netolygumai ir jų mažinimas, gyvensenos medicina. Sveikatos raštingumas. Suaugusiųjų latentinė tuberkuliozė. Vaikų tuberkuliozės pasireiškimas ir diagnostika. Vaikų latentinė tuberkuliozės infekcija. Vaikų tuberkuliozės gydymas. Specialios būklės sergant tuberkulioze (nėštumas, ŽIV, inkstų nepakankamumas, kepenų nepakankamumas). Tuberkuliozės atvejo valdymas.  TB ir ŽIV koinfekcijos atvejo valdymas. Visuomenės sveikatos specialisto vaidmuo tuberkuliozės valdyme. Visuomenės informavimas apie tuberkuliozę, informacinių pranešimų, „raktinių“ žinučių ir leidinių rengimas. Sveikatos samprata, sveikos gyvensenos pagrindai. Gyvensenos rizikos veiksniai, jų vertinimas ir valdymas. Maistas ir mityba kaip galimas sveikatos rizikos veiksnys. Mitybos įpročių ir faktinės mitybos tyrimas, vertinimas ir korekcija.

Priėmimo sąlygos ir reikalavimai

Kursas skirtas visuomenės sveikatos priežiūros specialistams.

Lektoriai: dr. Elena Sučilienė

Mokymosi metodai

Paskaitos ir seminarai

Vertinimo metodai

Privaloma tiesioginė nuotolinė konferencija-diskusija kurso pabaigoje. Baigiamoji konferencija: 2023-02-08 12:00-14:00 val. Kurso lektoriai - prof. dr. Rimantas Stukas ir prof. dr. Natalja Istomina

Išduodamas dokumentas Pažymėjimas
Kontaktinis asmuo Diana Malinauskaitė
diana.malinauskaite@mf.vu.lt
8 684 29647