Tuberkuliozės prevencijos, diagnostikos ir gydymo aktualijos

Programos pavadinimas Tuberkuliozės prevencijos, diagnostikos ir gydymo aktualijos (pulmonologams ir vaikų pulmonologams)
Mokymų pradžia 2022 m. gruodžio 12 d.
Mokymų pabaiga 2023 m. vasario 14 d.
Mokymų trukmė (val.) 40
Padalinys Medicinos fakultetas
Užsiėmimų adresas Mokymai vyks nuotoliniu būdu (paskaitų įrašai)
Dėstytojas arba programos vadovas prof. Edvardas Danila, prof. S. Miliauskas, doc. Rolandas Zablockis
Programos turinys

Tuberkuliozės patogenezė. Patomorfologiniai pokyčiai. Klinikinis pasireiškimas. Suaugusiųjų latentinė tuberkuliozė. Tuberkuliozės laboratorinė diagnostika. Tuberkuliozės epidemiologija. Epidemiologinės priežiūros ir stebėsenos rezultatai  Lietuvoje ir Europoje.  Pasaulio sveikatos organizacijos ir Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro strateginiai dokumentai tuberkuliozės valdymo srityje. Tuberkuliozės sergančių išaiškinimas ir atvejo valdymas Lietuvoje. Radiologiniai tyrimo metodai sergant krūtinės ląstos ligomis. Tuberkuliozės radiologinė diagnostika. Plaučių infiltrato diferencinė diagnostika. Bronchoskopiniai tyrimo metodai. Kraujavimas iš plaučių. Bronchoskopiniai gydymo metodai. Tuberkuliozinio pleurito diagnostika ir diferencinė diagnostika. Ne tuberkuliozės mikobakterijų sukeliama plaučių liga. Plaučių tuberkuliozės diferencinė diagnostika I: sarkoidozė, organizuojanti pneumonija. Plaučių tuberkuliozės diferencinė diagnostika II: visuomenėje įgyta pneumonija, bronchektazės. Alergija vaistams nuo tuberkuliozės. Tuberkuliozė ir ŽIV. Plaučių tuberkuliozė ir plaučių vėžys. Vaistams jautrios tuberkuliozės gydymas. I eilės vaistai nuo tuberkuliozės. Vaistams atsparios tuberkuliozės gydymas. II eilės vaistai nuo tuberkuliozės. Tuberkuliozės gydymas, esant nėštumui, inkstų, kepenų nepakankamumui. Vaikų tuberkuliozės ypatumai. Skiepijimas nuo tuberkuliozės. Vaikų latentinė tuberkuliozės infekcija. Vaikų, bendravusių su sergančiais tuberkulioze, ištyrimas ir stebėjimas. Vaikų tuberkuliozės pasireiškimas, diagnostika. Vaikų tuberkuliozės diferencinė diagnostika. Vaikų tuberkuliozės gydymas. Įgimta tuberkuliozė. Tuberkuliozė ir motinystė. Intensyvioji terapija sergant tuberkulioze. Tuberkuliozės infekcijos kontrolė gydymo įstaigose. Profesinė medicinos darbuotojų rizika. Sveikatos ugdymas ir stiprinimas. Sveikatos raštingumas, gyvensenos medicina. Tuberkulioze sergančių asmenų mityba. Sveikatos integralumas ir valdymas.

Priėmimo sąlygos ir reikalavimai

Kursų dalyviai turi būti baigę medicinos studijas ir turėti licenciją verstis medicinos praktika. Kursas skirtas pulmonologams ir vaikų pulmonologams

Mokymosi metodai

Paskaitos ir seminarai

Vertinimo metodai

Žinių ir gebėjimų vertinimas vyksta kurso pabaigoje. Žinios bus vertinamos testų pagalba.

Išduodamas dokumentas Pažymėjimas
Kontaktinis asmuo Jonė Čėsnaitė
jone.cesnaite@mf.vu.lt
8 618 60702