Neįgaliesiems

 

Vilniaus miesto savivaldybė, kartu su 12 kitų Lietuvos savivaldybių, jungiasi prie Vidaus reikalų ministerijos inicijuotos prevencinės kampanijos prieš prekybą žmonėmis. Planuojama, kad informacija apie įvairias prekybos žmonėmis formas iki metų pabaigos pasieks ne mažiau kaip milijoną Lietuvos gyventojų ir svečių. Prekyba žmonėmis yra itin šiurkštus nusikaltimas, pažeidžiantis žmogaus teises, laisvę ir orumą.

Savivaldybėje veikianti Pagalbos prekybos žmonėmis aukoms koordinavimo ir prevencijos komisija 2017 metų prioritetu pasirinko vaikų išnaudojimo mažinimą. Tyrimų duomenys rodo, kad tarp ieškomų dingusių vaikų Lietuvoje didžiausią dalį (apie 37 proc.) sudaro 14-18 m. amžiaus vaikai. Vaikas gali būti neteisėtai įvaikintas, išnaudojamas vergijos ar panašiomis į vergiją sąlygomis, prostitucijai, pornografijai ar kitoms seksualinio išnaudojimo formoms, priverstiniam darbui ar paslaugoms, įskaitant elgetavimą, nusikalstamai veikai daryti arba kitiems išnaudojimo tikslams, gali būti paimtas vaiko organas, audinys ar ląstelė. Baudžiamajame kodekse už vaiko pirkimą arba pardavimą, neatsižvelgiant į jo sutikimą, numatytos iki 15 metų laisvės atėmimo bausmės.

Padidintos rizikos grupėms priskiriami vaikai, augantys socialinės rizikos, socialiai pažeidžiamose šeimose; be tėvų globos likę vaikai; socialinės rizikos vaikai – valkataujantys, elgetaujantys, nelankantys mokyklos, turintys elgesio problemų mokykloje, turintys priklausomybę nuo žalingų įpročių, įsitraukę ar linkę įsitraukti į nusikalstamą veiką, patyrę ar kuriems kyla pavojus patirti psichologinę, fizinę ar seksualinę prievartą, smurtą šeimoje.

Požymiai, rodantys, kad vaikas gali būti prekybos žmonėmis auka, yra šie:

  • turi fizinio smurto žymių;
  • turi sveikatos sutrikimų, somatinių ir lytiškai plintančių ligų, priklausomybę nuo žalingų įpročių;
  • turi psichologinio-emocinio smurto požymių (psichinį nestabilumą, agresiją, nervingumą, padidėjusį baimės ir (ar) gėdos jausmą, jautrumą, sumažėjusį saugumo jausmą, viską neigia, siekia atsiriboti, kaltina save ir aplinkybes);
  • turi psichikos ir elgesio sutrikimų (potrauminį sindromą, depresiją, nerimą, depersonalizavimą);
  • turi Stokholmo sindromą (susitapatinimą su išnaudotoju, psichologinę priklausomybę, savęs nelaiko nukentėjusiuoju);
  • nepasitiki savimi ir (ar) kitais;
  • vengia bendrauti su atsakingomis institucijomis (prokuratūra, policija ir kt.), pagalbą teikiančiomis organizacijomis;
  • atsisako pagalbos, vengia kalbėti apie savo būseną;
  • pasakoja skirtingas arba išgalvotas istorijas apie išgyventą situaciją, nesugeba prisiminti tikslių faktų.

Įtarus prekybos žmonėmis nusikaltimą ar prireikus pagalbos, prašome kreiptis šiais kontaktais:

Daugiau nformacijos apie komisijos veiklą suteiks Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos departamento Socialinės paramos skyriaus socialinių programų koordinatorė Renata Černovaitė tel. (8 5) 211 2723 arba el. paštu renata.cernovaite@vilnius.lt.

Daugiau informacijos apie kovą su prekyba žmonėmis rasite Vidaus reikalų ministerijos interneto svetainėje http://vrm.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/kova-su-prekyba-zmonemis.

 

 

 

Vilniaus miesto savivaldybė, kartu su 12 kitų Lietuvos savivaldybių, jungiasi prie Vidaus reikalų ministerijos inicijuotos prevencinės kampanijos prieš prekybą žmonėmis. Planuojama, kad informacija apie įvairias prekybos žmonėmis formas iki metų pabaigos pasieks ne mažiau kaip milijoną Lietuvos gyventojų ir svečių. Kampanijos metu platinama informacija apie vaikų ir suaugusiųjų seksualinį išnaudojimą, išnaudojimą priverstiniam darbui, nusikalstamoms veikoms ir priverstinėms santuokoms.

Siekiant užkirsti kelią žmonių išnaudojimui viešinami plakatai viešojo transporto stotelių stoginėse, plakatai ir informacinės kortelės platinamos seniūnijose, socialinių paslaugų įstaigose, mokyklose ir kt. Spalio 9–23 dienomis vaizdo klipai transliuojami troleibusuose, taip pat AB „Lietuvos paštas“ skyriuose esančiuose „PayPost“ ekranuose.

Prekyba žmonėmis yra itin šiurkštus nusikaltimas, pažeidžiantis žmogaus teises, laisvę ir orumą. Lietuva dažniausiai įvardijama prekybos žmonėmis aukų kilmės šalimi. Baudžiamajame kodekse už prekybą žmonėmis nustatytos iki 12 metų, o už vaiko pirkimą arba pardavimą, neatsižvelgiant į jo sutikimą, – iki 15 metų laisvės atėmimo bausmės.

Įtarus prekybos žmonėmis nusikaltimą ar prireikus pagalbos, prašome kreiptis šiais kontaktais:

Kviečiame susipažinti su kampanijos metu platinama informacija.

PLAKATŲ el. versija:

http://vrm.lrv.lt/uploads/vrm/documents/files/VRM%20A4%20formatas.pdf

 

KORTELIŲ el. versija: http://vrm.lrv.lt/uploads/vrm/documents/files/Vilniaus%20AVPK_Smurto%20prevencija_Bendruomenes%20atsakingumo%20didinimas.pdf

 

VIDEO KLIPAI:

http://vrm.lrv.lt/uploads/vrm/documents/files/A%20LT%20titrai.mp4

http://vrm.lrv.lt/uploads/vrm/documents/files/B%20LT%20titrai.mp4

http://vrm.lrv.lt/uploads/vrm/documents/files/C%20LT%20titrai.mp4

http://vrm.lrv.lt/uploads/vrm/documents/files/D%20LT%20titrai.mp4

Daugiau nformacijos apie prevencinę kampaniją suteiks Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos departamento Socialinės paramos skyriaus socialinių programų koordinatorė Renata Černovaitė tel. (8 5) 211 2723 arba el. paštu renata.cernovaite@vilnius.lt.

Daugiau informacijos apie kovą su prekyba žmonėmis rasite Vidaus reikalų ministerijos interneto svetainėje http://vrm.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/kova-su-prekyba-zmonemis.

 

 

 

Tradicine tapusi rudens šventė šiemet Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje spalvomis ir skonių įvairove stebino jau aštuntąjį kartą.  Vieni galėjo parodyti ką užaugino, kiti - paragauti ir įvertinti kiekvieno ligoninės skyriaus medikų paruoštų vaišių iš sodo ir daržo gėrybių. Visi grožėjosi kompozicijų bei puokščių išradingumu. Šventę praturtino ir nelengvos medicinos darbuotojų darbo dienos įtampas ramino virtuoziškai valdomi pianisto, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Džiazo katedros vadovo, profesoriaus Artūro Anusausko garsai.

Žiūrėti video.

 

 

Gerbiamieji pacientai,

Kviečiame skiepytis nuo sezoninio gripo. Nemokamai skiepijami 65 m. ir vyresni asmenys bei pacientai, sergantys lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų, imuninės sistemos, onkologinėmis ligomis, cukriniu diabetu. Tel. pasiteirauti Registratūroje (8 5) 234 61 54,  Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Antakalnio klinikos poliklinika.

 

 

Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Antakalnio klinikoje rekonstruotos Fizinės medicinosi ir reabilitacijos skyriaus patalpos tapo geriau pritaikytos pacientams, tame tarpe ir neįgaliesiems.

Sumontuota nauja fizioterapijos aparatūra yra saugesnė, ergonomiškesnė, daugumoje aparatų įdiegtos kompiuterinės programos, todėl pacientai aptarnaujami greičiau. Nauji aparatai palaipsninei galūnių kompresijai (limfodrenažui), odos švitinimui ne tik UV-A, bet ir UV-B spinduliais leidžia gydyti daugiau susirgimų.

Nauja kineziterapijos įranga – treniruokliai rankų, kelių sąnariams, kompiuterizuotas stuburo tempimo stalas su galimybe pritaikyti mikrobangų terapiją, daugiafunkcinis dviratis - treniruoklis padeda greičiau ir efektyviau pasveikti po įvairių susirgimų ir traumų.

Masažo patalpos po renovacijos tapo erdvesnės, o įsigyti ergonomiški masažo stalai ir kėdės patogesnės pacientams bei personalui.

Parafino, ozokerito aplikacijoms paruošti įsigyta nauja įranga saugesnė personalui, darbas daugiau automatizuotas, todėl kokybiškiau ir greičiau aptarnaujami pacientai.

Padidėjo ir hidroterapijos padalinio galimybės: be plačiai naudojamų povandeninio dušo – masažo, sūkurinių galūnių vonių, atnaujintos deguonies, angliarūkštės, perlinės vonios, Šarko, cirkuliacinis, kylantys dušai. Atnaujinta baseino, vertikalių vonių danga, valymo ir dezinfekavimo įranga visiškai automatizuota, todėl pacientai jaučiasi saugesni, lengviau dirbti personalui. Naujai įrengtas garines pirtis pacientų organizmas toleruoja lengviau, todėl jomis pasinaudoti gali daugiau pacientų.

Skyriuje įrengtas druskų kambarys. Jame apsilankyti naudinga ne tik suaugusiems, bet ir vaikams – tai saugi gydymo ir profilaktikos priemonė nuo peršalimo, kvėpavimo takų ar odos susirgimų. Po renovacijos druskų kambarys turi galimybę pasiūlyti naują paslaugą – haloterapiją, kuri plačiai taikoma vaikams ir suaugusiems įvairių susirgimų gydymui ir profilaktikai. Druskų kambaryje sienos, lubos ir grindys yra padengtos storu druskos kristalų sluoksniu. Kambaryje palaikoma pastovi drėgmė, į orą pro specialias angas purškiamas dispersiškas sausas druskos (natrio chlorido) aerozolis. Smulkios druskos dalelytės plonu sluoksniu padengia odą ir patenka į kvėpavimo takus, tokiu būdu juos dezinfekuodamos ir gydydamos. Natrio chlorido aerozolis pasižymi priešuždegiminiu, broncholitiniu, mukolitiniu (sekreciją bronchuose skatinančiu) veikimu, turi baktericidinį ir bakteriostatinį poveikį kvėpavimo takams – bronchams.

Artėja rudeniškas periodas. Rūpinkimės savo sveikata iš anksto, profilaktiškai. Mes pasirengę Jums padėti.

Mūsų adresas: Antakalnio g. 124, Vilnius.

Informacija tel. (8 5) 234 1736.

Registratūra tel. (8 5) 234 6147, (8 5) 234 6154.

Į procedūras, konsultacijas bei reabilitacinį gydymą būtina išankstinė registracija.

Atkreiptinas dėmesys, kad teikiamos ambulatorinės reabilitacijos paslaugos yra apmokamos teritorinių ligonių kasų.

Informacijos ir registratūros darbo laikas: I-V 700-1900; VI 800-1300.

Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus vedėja gydytoja Raminta Bražiūnienė, tel.: (8 5) 274-3851.

 

 

Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Antakalnio klinikos Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrius, esantis Antakalnio g. 124, atveria galimybes naudotis reabilitacinėmis sveikatos stiprinimo procedūromis. Stacionarinių, ambulatorinių ir visų vilniečių paslaugoms – du baseinai, viršvandeninės ir  povandeninės  masažo srovės kūnui, pečiams, delnams, pėdoms, vandens kaskados, garinė pirtis.

Rudenį tinkamiausias metas pradėti grūdintis, rengiantis žiemai. Ypač tam tinka plaukymas - aktyvi savarankiškos kineziterapijos forma, gerinanti kraujotaką, limfotaką (ypač kojų), raumenų darbą, veikianti raminančiai, atpalaiduojančiai, formuojanti taisyklingą laikyseną, išmokstant taisyklingai giliai kvėpuoti, o vandens srovės bei kaskados padeda formuoti gražias kūno linijas. Sąnariams plaukymas taip pat labai naudingas, nes vandenyje žmogus sveria 9/10 savo kūno masės, todėl judėti daug lengviau.

Po baseino stogu įrengti du baseinai: didysis ir mažasis. Yra garinė pirtis.

Didžiojo baseino ilgis 20 m, plotis 7 m, gylis nuo 1,3 m iki 1,6 m.

Mažojo baseino ilgis 4 m, plotis 7 m, gylis 1 m.

Didžiajame baseine įrengtos viršvandeninės ir  povandeninės  masažo srovės kūnui, pečiams, delnams, pėdoms. Mažajame baseine įrengtos vandens kaskados. 

Baseino vandens temperatūra 28 - 30 O C, patalpos oro temperatūra -  30 O C.

Plaukiojimo baseine trukmė -1 valanda. Persirengimo kambariais ir dušais galima naudotis 15 min. prieš ir 15 min. po užsiėmimo.

Lankant baseiną reikia turėti: plaukimo kepuraitę, glaudes ar maudymosi kostiumėlį, gumines šlepetes,  rankšluostį, asmenines higienos priemones (muilą, kempinę, kt.).

Teikiamos stacionarinės, ambulatorinės reabilitacijos paslaugos.

Baseinas lankytojus priima nuo rugsėjo 1d. iki birželio 30 d.

Baseino darbo laikas suskirstytas į 1,5 val. arba 3 val. su garine pirtimi intervalus dėl plaukiojančiųjų skaičiaus reguliavimo ir baseino higieninės saugos reikalavimų vykdymo.

Stacionarinės ir ambulatorinės reabilitacijos pacientams paslaugos teikiamos nemokamai.

Kitiems norintiems plaukioti ir naudotis garine pirtimi, paslaugos mokamos.

 

Baseino darbo grafikas

Savaitės diena

Baseino darbo laikas, val.

Pirmadienis

                 14.00 - 15.30    (nėščiosios).   

Antradienis

7.00 – 8.30;     9.00 – 10.30;      10.30 – 12.00;    16.00 – 19.00  (su garine pirtimi).  

Trečiadienis 

 8.00  – 11.00 (su garine pirtimi). 

Ketvirtadienis 

7.00 – 8.30;  9.00 – 10.30; 10.30 – 12.00; 14.00 – 15.30  (nėščiosios); 16.00 –17.30 .

Penktadienis

 8.00  – 11.00 (su garine pirtimi).   

Šeštadienis

 9.00 – 10.30;   10.30 – 12.00;   12.00 – 13.30. 

Stacionarinės reabilitacijos pacientams (sergantiems nervų sistemos, judamojo – atramos aparato, kraujotakos sistemos ligomis)  skiriamas atskiras laikas, pravedama kineziterapija:  II, III, IV, V       12.00 – 13.30 val.

Kineziterapija nėščiosioms  I, IV  14.00 – 15.30 val.

Ambulatorinės reabilitacijos pacientai naudojasi baseino paslaugomis jas priderinus prie paskirtų procedūrų komplekso laiko baseino darbo metu.

 

Paslaugų kainos

Paslaugos pavadinimas

Paslaugos kaina eurais

Plaukymas baseine (1 valanda):

  plaukymas baseine su hidromasažu (individualus)

7,50

  plaukymas baseine su hidromasažu (individualus), perkant leidimą mėnesiui

7,00

  grupės plaukymas baseine su hidromasažu

50,00

  grupės plaukymas baseine su hidromasažu ir garine pirtimi

70,00

                                                 (Patvirtinta VšĮ VMKL direktoriaus 2016 04 27 įsakymu nr. V1-104.)

 

Mūsų adresas:

VšĮ Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Antakalnio klinika, 

Antakalnio 124, Vilnius

Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrius.

 

Daugiau informacijos: tel. 8 672 62538,

gydytoja R. Bražiūnienė (8 5) 2743851

e.paštu: r.braziuniene@vual.lt.

 

Maloniai laukiame atvykstant nuo rugsėjo 1-osios! 

 

 

Gerbiamieji pacientai,

Kviečiame prisirašyti prie atsinaujinusios Antakalnio klinikų poliklinikos, adresu Antakalnio g. 124, Vilnius. Jūsų laukia aukščiausios kvalifikacijos šeimos gydytojai ir visų sričių gydytojai konsultantai, pasirengę suteikti visas Jums šiuo metu reikalingas sveikatos priežiūros paslaugas.

Prisirašyti galite, atvykę į poliklinikos registratūrą, adresu Antakalnio g. 124. Reikalinga asmens tapatybės kortelė arba pasas. Tapus Antakalnio klinikų poliklinikos pacientu, Jūs tą pačią dieną būsite užregistruotas pas pageidaujamą šeimos gydytoją ir gausite reikiamą pagalbą bei pirmines sveikatos priežiūros paslaugas.

Antakalnio klinikų poliklinikoje (buvusioje vadinamoje spec. ligoninėje) konsultacijas teikia gydytojai kardiologai, neurologai, urologai, nefrologai, endokrinologai, ginekologai. Čia teikiamos odontologijos bei aukščiausio lygio medicininės reabilitacijos paslaugos. Medicininės vandens procedūros, gydomosios vonios, baseinas sukuria puikias sąlygas Jūsų sveikatai stiprinti ir atgauti jėgas po operacijų, traumų, lėtinių susirgimų.

Laukiame Jūsų ir esame pasirengę įsiklausyti, išgirsti ir suteikti visokeriopą pagalbą, įveikiant Jūsų sveikatos problemas. 

 

 

Informuojame, kad Vilniaus miesto savivaldybės tarybai priėmus sprendimą „Dėl viešosios įstaigos Vilniaus miesto klinikinės ligoninės administracinės veiklos organizavimo, nutraukiant jos Antakalnio filialo (buveinės adresas – Antakalnio g. 124, Vilnius), kaip juridinio asmens struktūrinio padalinio, veiklą nekeičiant sveikatos priežiūros paslaugas teikiančių skyriaus veiklos“, dvi ligoninės tapo vienu juridiniu vienetu. Antakalnio filialas iš Lietuvos Respublikos juridinių asmenų registro bus išregistruotas iki 2017 m. birželio 30 d. Vilniaus miesto klinikinės ligoninės direktorius dr. Narimantas Markevičius įpareigotas atlikti visas su filialo veiklos nutraukimu susijusias procedūras ir iki rugpjūčio 31-osios pateikti savivaldybės Socialinių reikalų ir sveikatos departamentui siūlymus dėl įstaigos struktūros pertvarkymo.

Pertvarka iš esmės nei vienos, nei kitos ligoninės pacientų bei darbuotojų situacijos nekeičia. Nei vienas gydytojas, slaugytojas ar sanitaras nebus atleidžiamas. Visi pacientai priimami pagal esamą tvarką. Antakalnio poliklinika teikia visas tas pačias paslaugas. Pakitimai vyks tik administracijose.

Pasak Vilniaus miesto klinikinės ligoninės direktoriaus dr. Narimanto Markevičiaus, bus išspręsti administravimo efektyvumo bei besidubliuojančių skyrių ir funkcijų klausimai. „Veikė atskiros personalo, viešųjų pirkimų, finansų, vidaus medicininio audito tarnybos. Abi ligoninės turėjo administracijas – direktorius, pavaduotojus, tarnybų vadovus. Su tiekėjais buvo pasirašoma po dvi sutartis, už jas daromi du bankiniai pavedimai. Visa tai kainuoja. Atleidę vadovus, vien iš darbo užmokesčio fondo sutaupysime per 200 tūkst. eurų per metus, - teigia direktorius, - ir visi tie pinigai bus skiriami sveikatos paslaugų kokybės gerinimui“.
Visos paslaugos, teiktos adresu Antakalnio g. 124 bus ir toliau vykdomos. Poliklinika tęsia savo veiklą, teikdama visas paslaugas, kurias teikė iki šiol. Gyventojams, prisirašiusiems prie Antakalnio  filialo poliklinikos, nereikia iš naujo registruotis ar vykdyti kitų veiksmų. Pacientams užsiregistravusiems stacionarinėms paslaugoms, laukiantiems paskirto operacijų laiko taip pat niekas nesikeičia. Abi ligoninės tęsia savo veiklą, teikdamos tas pačias paslaugas, nemažindamos nei lovų skaičiaus, nei paslaugų spektro.