1-asis gimdymo skyrius

 DĖMESIO !

Atsižvelgiant į blogėjančią epidemiologinę situaciją šalyje dėl užsikrėtimo COVID-19 liga ir siekiant apsaugoti pacientus ir darbuotojus nuo sausio 11 d. visuose VšĮ Vilniaus miesto klinikinės ligoninės skyriuose pacientų lankymas draudžiamas.

Itin sunkios (terminalinės) būklės pacientų artimiesiems, suderinus su gydančiu gydytoju ir skyriaus vedėjui išrašius vienkartinį lankymo leidimą, gali būti suteiktas leidimas juos lankyti. Lankytojai privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias asmens apsaugos priemones.

 

 

REIKALAVIMAI LANKYTOJAMS

 • Kiekvienam lankytojui prie durų matuojama kūno temperatūra, klausiama dėl koronavirusinės infekcijos simptomų bei izoliacijos, pateikiamas užpildymui ,,Lankytojo registracijos lapas“.
 • Kiekvienas lankytojas privalo dėvėti kaukę. Nedėvėti kaukių leidžiama tik neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės jų dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei.
 • Lankytojas prieš patekdamas į skyrių ir išeidamas iš jo privalo dezinfekuoti rankas.

DĖMESIO! SAVAITGALIAIS IR ŠVENČIŲ DIENOMIS PACIENTĖS NELANKOMOS.

Išskirtiniais atvejais lankymas leidžiamas tik turint skyriaus vedėjo leidimą.

Pacientę lankyti gali tik asmenys:

- neturintys ūmių kvėpavimo takų infekcijų simptomų (pvz., karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas) ir kuriems netaikoma izoliacija;

asmenys, kurie yra pasiskiepiję viena iš šių COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcinų:

 •  praėjus vienai savaitei nuo „Comirnaty“ ar „COVID-19 Vaccine Moderna“ vakcinos antrosios dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą;
 •  praėjus 2 savaitėms nuo „COVID-19 Vaccine Janssen“ vakcinos dozės suleidimo;
 •  praėjus 4 savaitėms, bet ne daugiau kaip 13 savaičių nuo pirmos „Vaxzevria“ vakcinos dozės suleidimo;
 •  po antros „Vaxzevria“ vakcinos dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą;
 •  - asmenys, kurie persirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, o nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 210 dienų (bet ne anksčiau, nei asmeniui baigėsi paskirtos izoliacijos terminas);
 •  - asmenys, kurie atliko COVID-19 tyrimą ir gavo neigiamą atsakymą – ne anksčiau nei prieš 72  valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikus SARS-CoV-2 PGR tyrimą arba ne anksčiau nei prieš 48 valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikus antigeno testą.

 LANKYMO LAIKAS IR TVARKA

Akušerijos ir ginekologijos klinikos skyrių pacientės gali būti lankomos tik skyriaus vedėjo leidimu ne dažniau kaip 2 kartus per savaitę.

Lankymo laikas nuo 14 val. iki 15 val.

Gimdyvės gali būti lankomos tik tuo atveju, jei kartu nėra lydinčiojo asmens.

Pacientę lankyti vienu metu gali tik vienas asmuo.

 • Lankymo trukmė – iki 15 min., daugiavietėje palatoje vienu metu gali būti ne daugiau nei vienas lankytojas.
 • Palatoje būtina laikytis saugaus atstumo, ne mažiau 1 m.
 • Palatoje esant lankytojui, visi joje esantys pacientai turi dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (kaukes, respiratorius), jei įmanoma pagal paciento sveikatos būklę. Jei daugiavietėje palatoje yra pacientų, kurie patys užsidėti nosį ir burną dengiančios apsaugos priemonės negali, ją uždeda palatos slaugytojas ar slaugytojo padėjėjas.

Pacientėms gali būti perduodami reikalingi daiktai ar maisto produktai. Perdavimai vykdomi kasdien nuo  12.00 iki 13.00 ir nuo 17.00 val. iki 18.00 val. foje prie Akušerijos ginekologijos Priėmimo-skubios pagalbos, nėštumo patologijos ir konsultacijų skyriaus. Maisto produktai ar kiti daiktai turi būti tvarkingai supakuoti ir tinkami vartoti, ant pakuotės užrašyta paciento vardas, pavardė, skyrius, palata.

  

PACIENTĄ LYDINČIŲJŲ ASMENŲ TEISĖS

Sunkios būklės pacientą į Ligoninės priėmimo-skubiosios pagalbos skyrius gali lydėti asmuo, atitinkantis visus aukščiau išdėstytus reikalavimus.

Artimieji, pageidaujantys dalyvauti gimdyme, leidžiami, jei atitinka šiuos reikalavimus:

 • dalyvauti gimdyme leidžiama tik vienam asmeniui;
 • lydintis asmuo turi neturėti simptomų dėl COVID-19 ligos ar kitų ūmių kvėpavimo takų infekcijos simptomų: kosulio, karščiavimo (37,3°C ir daugiau), uoslės praradimo / skonio netekimo, pasunkėjusiokvėpavimo,  viduriavimo  ir nebūti saviizoliacijoje dėl epidemiologinės situacijos;
 • atvykus būtina dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (kaukes, respiratorius);
 • Gimdymo kambaryje ar palatoje lydintis asmuo turi būti visą laiką, draudžiama vaikščioti į kitas patalpas.

LANKYTOJAI PRIVALO PATEIKTI:

- lankytojo vardas, pavardė (pateikiamas asmens dokumentas – pasas / asmens tapatybės kortelė / vairuotojo pažymėjimas / pensininko pažymėjimas / studento pažymėjimas);

- telefono ryšio numeris (asmeninis, darbo, kitas);

- nuolatinės gyvenamosios vietos informacija: gatvės pavadinimas, namo numeris, buto numeris, miestas, savivaldybė, šalis.

 • PASKIEPYTIEMS asmenims – vakcinacijos įrašas ESPBI IS, kuris pateikiamas atspausdintas arba išsaugotas skaitmeniniu formatu arba parodomas tiesiogiai prisijungus prie ESPBI IS mobiliajame įrenginyje;
 •  
 • PERSIRGUSIEMS asmenims – asmens sveikatos priežiūros įstaigos išduotas dokumentas, patvirtinantis, kad asmuo persirgo COVID-19 liga (koronavirusine infekcija), arba teigiamo laboratorinio tyrimo (SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo) rezultatas (duomenų) protokolas, kuris pateikiamas arba išsaugotas skaitmeniniu formatu arba parodomas tiesiogiai prisijungus prie ESPBI IS mobiliajame įrenginyje;
 •  
 • SARS-CoV-2 PGR tyrimas, atliktas ne anksčiau nei prieš 72 valandas, skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento, ar antigeno tresto, atlikto ne anksčiau nei prieš 48 valandas, skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento, neigiamą atsakymą;
 •  
 • Galimybių pasas, kuris pateikiamas atspausdintas arba išsaugotas skaitmeniniu formatu arba parodomas tiesiogiai prisijungus prie ESPBI IS mobiliajame įrenginyje.

Lankytojų duomenys tvarkomi COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) profilaktikos ir kontrolės priemonių įgyvendinimo tikslais:

- lankytojų duomenys saugomi 21 dieną nuo paciento paskutinės  lankymo dienos, po to iš karto sunaikinami;

- pacientų duomenys neatlygintinai gali būti teikiami Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (toliau – NVSC)  COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) židinio epidemiologinės diagnostikos tikslais;

- reikalingi duomenys pateikiami NVSC ne vėliau  kaip per 2 darbo dienas, tik gavus NVSC prašymą;

- už savalaikį lankytojo duomenų sunaikinimą atsako skyrių vyresnieji slaugos administratoriai / vyresnieji akušeriai.

- Ligoninės darbuotojams, vykdantiems lankytojų registravimą, draudžiama asmens duomenis tvarkyti kitais tikslais, nei nurodyta šio aprašo 4.1 ir 4.2. papunkčiuose.

 Lankytojas turi teisę gauti informaciją apie pacientų lankymo tvarką ir sąlygas telefonu, skambinant į skyrių, kuriame hospitalizuotas pacientas, internetiniame puslapyjeir kitomis elektroninėmis / ryšio priemonėmis.

REIKALAVIMAI ARTIMIESIEMS, PAGEIDAUJANTIEMS DALYVAUTI GIMDYME

 • Dalyvauti gimdyme leidžiama tik vienam asmeniui.
 • Lydintis asmuo turi neturėti simptomų dėl COVID-19 infekcijos: kosulio, karščiavimo (temperatūros matavimas), apsunkinto kvėpavimo, anosmijos/ageuzijos (uoslės praradimas/skonio netekimas), viduriavimo  ir nebūti saviizoliacijoje dėl epidemiologinės situacijos.
 • Lydintis asmuo privalo užpildyti anketą.
 • Atvykus būtina dėvėti kaukes. Gimdymo kambaryje lydinčiam asmeniui esant reikalui duodamas vienkartinis chalatas ir batų apmautai.
 • Gimdymo kambaryje ar palatoje lydintis asmuo turi būti visą laiką, draudžiama vaikščioti į kitas patalpas.
 • Intensyviosios terapijos ir naujagimių priežiūros palatose naujagimiai nelankomi.

KONTAKTAI

Skyriaus vedėjas Egidijus Jakiūnas                            (8 5) 239 14 92
Gimdymo kambarys  (8 5) 239 14 94                          
Gydytojų kabinetas  (8 5) 239 14 91

 

GYDYMO PASLAUGOS

1-ame Gimdymo skyriuje teikiama aukščiausio lygio akušerinė pagalba, taikomi šiuolaikiniai pažangiausi nėščiųjų ir gimdyvių priežiūros, ligų diagnostikos ir gydymo metodai, naujausi vaisiaus būklės tyrimo būdai, atliekamos visos akušerinės operacijos.

Nėščiosios ambulatoriškai konsultuojamos ir, esant reikalui, guldomos į stacionarą visą parą, išeiginėmis ir švenčių dienomis.

Įrengti atskiri gimdymo kambariai, kur moterys gimdo tik po vieną. Gimdyvei pageidaujant, galima gimdyti vonioje. Gimdyme gali dalyvauti ir vyras. Dabar daug porų prieš gimdymą lanko Nėščiųjų mokyklėlę veikiančią ligoninėje, todėl vyrai žino, kaip elgtis, kad padėtų gimdančiai moteriai malšinti skausmą. Moterys po gimdymo guli po vieną arba dviese, kiekviena palata turi atskirą dušą ir tualetą. Tėčiai gali pasilikti ir po gimdymo, - šeima įsikuria dvivietėje palatoje.  

 • Teikiama individualios palatos paslauga: gimdyvė gali rinktis individualią dvivietę palatą, kurioje po gimdymo gali būti su vyru.
 • Individualios palatos paslauga MOKAMA. Paslaugos kaina - 30,90 Eur už vieną parą. Sumokėti į ligoninės kasą. 

Skyriuje yra 20 lovų ir 4 gimdymo kambariai. 

Nėščiosios ir gimdyvės į Gimdymo skyrių guldomos ištisą parą.

Nėščiųjų ambulatorinis konsultavimas atliekamas ištisą parą.

Skyriuje teikiama aukščiausio lygio akušerinė-ginekologinė pagalba:

teikiamos perinatalinės konsultacijos, kurių metu kartu su gydytoju aptariami būsimo gimdymo planai;

◊  pagalba gimdyvei didelės rizikos vaisiui atveju;

◊  gimdyvės priežiūra, esant normaliam gimdymui;

◊  gimdyvės priežiūra, esant patologiniam gimdymui;

◊  atliekamos visos akušerinės operacijos;

◊ atliekamas virkštelės kraujo ir audinio kamieninių ląstelių surinkimas;

◊  konsultuojamos moterys po patologinio gimdymo ar kitų komplikacijų.

KĄ  PASIIMTI  ATVYKSTANT  GIMDYTI?

DOKUMENTUS :

 • nėščiosios kortelę;
 • pasą ar asmens tapatybės kortelę (dokumentas grąžinamas Priėmimo skyriuje)
 •  

  DĖMESIO ! Prašome turėti 1 Eur monetą, kad galėtumėte pasinaudoti drabužinės spintele, paliekant drabužius saugojimui.

BŪTINA TURĖTI EINANT Į GIMDYKLĄ :

 • chalatą, šlepetes (gumines, odines);
 • naktinius marškinius;
 • didelį higieninį paketą, kelnaites;
 • negazuoto geriamo vandens;
 • naujagimiui vilnones kojinaites.

KAI BŪSITE PALATOJE, PRIREIKS :

 • naktinių marškinių;
 • poros rankšluosčių;
 • asmeninių higienos priemonių;
 • higieninių didelių įklotų (su natūralaus pluošto paviršiumi);
 • patogių kelnaičių (gali būti tinklinės);
 • geriamo vandens;
 • liemenėlės maitinančiai (medvilninė), įdėkliukų į liemenėlę;
 • dušo šlepečių.

NAUJAGIMIUI :

 • drabužėlių (apatiniai marškinėliai, šliaužtinukai, vilnonės kojinaitės, kepuraitė);
 • sauskelnių (išnešiotam naujagimiui dydis nuo 4 iki 6 kg);
 • paklotėlių ant vystymo stalo;
 • kremo ar tepalo naujagimio odelei.

KONSULTACIJOMS REGISTRUOTIS AKUŠERIJOS GINEKOLOGIJOS PRIĖMIMO SKYRIAUS REGISTRATŪROJE TEL. NR. (8 5) 239 14 86

PERINATALINIŲ KONSULTACIJŲ KABINETAS TEL. NR. (8 5) 239 14 88

 

PERSONALAS

                           Jakiunas            Skyriaus vedėjas gydytojas akušeris ginekologas Egidijus JAKIŪNAS                                                                                      

Gelazanskiene

 

 Jolanta Gelažanskienė, gydytoja akušerė ginekologė
 

 Justina Gailiušienė, gydytoja akušerė ginekologė

 

P1200514

 

 Rasa Grybauskaitė, gydytoja akušerė ginekologė
 

 

Rūta Einikytė, gydytoja akušerė ginekologė 

 

 

 Rolanda Ilgienė, gydytoja akušerė ginekologė

 

 

 Audronė Aldona Malinauskienė, gydytoja akušerė ginekologė

tusti nuotraukos  Aurelija Rimkevičienė, gydytoja akušerė ginekologė

 tusti-nuotraukos copy

 

 Aistė Pinkevičiūtė, gydytoja akušerė ginekologė

Podkopajev-min

 

 Aleksej Podkopajev, gydytojas akušeris ginekologas
tusti nuotraukos  Mindaugas Šakys, gydytojas akušeris ginekologas
P1210567  Rasa Ratkevičiūtė, vyresnioji akušerė
 Buikiene Danutė Buikienė, akušerė

 Babuliene

 

Ana Babulienė, akušerė
20170119 122615 1min Jurgita Daniūnienė, akušerė
 gaideliene Aušra Gaidelienė, akušerė

 tusti-nuotraukos copy

 

Jolanta Gunevič, akušerė 
 Kuzmickiene  Tatjana Kuzmickienė, akušerė
 Maceikianec  Margarita Maceikianec, akušerė

 Michailovska

 

 Žaneta Michailovska, akušerė  
tusti-nuotraukos copy   Vilma Mikštienė, akušerė
tusti nuotraukos  Danguolė Narbutienė, akušerė
 Plepiene  Jolanta Plepienė, akušerė
 tusti-nuotraukos copy  Rasa Barakauskaitė, akušerė
 Remeikaite  Birutė Remeikaitė, akušerė
 Skarzinskiene  Vitalija Skaržinskienė, akušerė
 Stankuniene  Rima Stankūnienė, akušerė
 Sakaliene  Rima Šakalienė, akušerė
 tusti-nuotraukos copy  Evelina Šturo, akušerė
 Sutiene  Eglė Šutienė, akušerė
tusti nuotraukos  Evelina Toločkaitė, akušerė
 Uksiene copy  Bronislava Uksienė, akušerė
 Vencloviene  Lorita Žaneta Venclovienė, akušerė

 

...Į pasaulį ateina nauja gyvybė...

P1200877-minP1200878P1200898-min

P120093minP121001min

P120099minP1210044

P1200966-min

P1210016P1210034

P1210057minP1210059-minP1210088

P1210064P1210073

VšĮ Vilniaus miesto klinikinė ligoninė, Antakalnio g. 57, LT-10207 Vilnius.
Kodas 302692454. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
A. s. LT867044060007990186 AB SEB banke, b. k. 70440, PVM mokėtojo kodas LT100006560213.
Tel. (8 5) 234 44 87, faks. (8 5) 234 69 66, el. paštas info@vmkl.lt

Korespondenciją siųsti Antakalnio g. 124, Vilnius 10200  spam.qk6v3ykv1y@vmkl.lt