ADRESAS: Antakalnio g. 57, Vilnius
KONTAKTAI
Skyriaus vedėjas Gintaras Apanavičius | (8 5) 239 14 63 |
Vyresn. slaugos administratorė Elvyra Kučeriavienė | (8 5) 239 14 70 |
Gydytojų kabinetas | (8 5) 239 14 68 |
Slaugytojų postas | (8 5) 239 14 69 |
GYDYMO PASLAUGOS
Kraujagyslių chirurgijos skyriuje daromos visos šiuo metu pasaulyje atliekamos kraujagyslių operacijos. Čia atliekama daugiausia pilvo aortos ir jos šakų rekonstrukcinių operacijų Lietuvoje. Per metus atliekama virš 1200 operacijų, iš jų – apie 600 rekonstrukcinių kraujagyslių operacijų.
Skyriuje 35 lovos.
Skyriuje gydoma:
- plyštančios, plyšusios ar disekuojančios aneurizmos;
- galūnių išemija (skausmai, išopėjimai, gangrenos);
- gresiantis insultas, įvykusi embolija ar trombozė;
- kraujagyslių sužalojimai;
- lėtinis venų nepakankamumas (poodinių venų varikozė, kojų veninės opos);
- kraujagyslių displazijos ir kt.
Atliekamos kraujagyslių rekonstrukcinės operacijos:
- pilvo aortos aneurizmų rezekcijos;
- endovaskulinės aortos aneurizmos stentavimo operacijos;
- aortos ir klubinių arterijų protezavimai;
- visceralinių aortos šakų rekonstrukcinės operacijos;
- arterijų šuntavimo operacijos žemiau kirkšninio raiščio (tame tarpe ir šuntai autovenomis į blauzdos bei pėdos arterijas, neretai gelbstintys cukralige sergantiems ligoniams galūnes);
- miego bei slankstelinių arterijų operacijos;
- venų šalinimas dėl poodžio venų varikozės bei negyjančių blauzdos opų.
Dienos chirurgijos stacionare atliekamos kraujagyslių chirurgijos operacijos:
- kojų venų lazerinės operacijos;
- kojų venų atviros chirurgijos operacijos.
PERSONALAS
Skyriaus vedėjas – gydytojas kraujagyslių chirurgas Gintaras Apanavičius.
Skyriaus vyr. ordinatorius - gydytojas kraujagyslių chirurgas dr. Tomas Janušauskas.
Gydytojai kraujagyslių chirurgai: Jurgita Adomavičiūtė, Ramūnas Kvietkauskas, dr. Aušrinė Navickienė, Mindaugas Paškevičius, Augustinas Pokštas, Arminas Skrebūnas, dr. Elvyra Stanevičiūtė, dr. Raimundas Vaitkevičius, Ingrida Valužytė.
Vyresnioji slaugos administratorė - Elvyra Kučeriavienė.
Bendrosios praktikos slaugytojos:
Virginija Baliavičienė, Vilma Černiauskienė, Genė Čiočienė, Rima Gudėnienė, Birutė Lebedinskienė, Angelė Miškinienė, Marija Samulėnienė, Krestina Suduiko, Regina Taparauskienė, Stasė Juodvalkienė, Danguolė Petravičiūtė.
ISTORIJA
Kraujagyslių chirurgijos, kaip naujos chirurgijos specialybės, kelias prasidėjo būtent Vilniaus m. klinikinėje ligoninėje. Čia buvo ištobulintos ir sukurtos diagnostikos ir chirurginių bei endovaskulinių operacijų metodikos, iš čia jos pasklido po vėliau visoje Lietuvoje įkurtus kraujagyslių chirurgijos centrus. Kraujagyslių chirurgijos tarnyba VMKL buvo įkurta 1967 m. gruodžio 1 d., kai prof. Algimanto Marcinkevičiaus vadovaujama širdies ir kraujagyslių chirurgų grupė čia persikėlė iš 3-iosios miesto klinikinės ligoninės. Ją, be Algimanto Marcinkevičiaus, sudarė Vytautas Sirvydis, Daumantas Kavoliūnas, Vytautas Triponis, Giedrius Uždavinys, Egidijus Barkauskas ir Ginutis Dirsė. Iš karto buvo pradėtos daryti aortos ir periferinių arterijų rekonstrukcines operacijos.
Pirmasis skyriaus vedėjas buvo Vytautas Triponis, o pirmoji kraujagyslių operacija dėl arterijų trombozės skubos tvarka buvo atlikta 1968 m. sausio 5-osios naktį, 1 val. 50 min. Operavo Vytautas Triponis, Giedrius Uždavinys, Eugenijus Kosinskas. Pirmąją planinę rekonstrukcinę arterijų operaciją su Kauno „Kaspino“ kraujagyslės protezu atliko prof. Algimantas Marcinkevičius, asistuojant doc. Vytautui Triponiui ir doc. Vytautui Kleizai.
1972 m. vasario 11 d. TSRS Sveikatos apsaugos ministro B. Petrovskio įsakymu patvirtinama kraujagyslių chirurgo specialybė ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Sovietų Sąjungoje. Kad taip įvyktų, nemažą vaidmenį suvaidino ir Vytautas Kleiza, kuris dirbo kraujagyslių chirurgu pusė etato, be to buvo sveikatos ministras. Nuo tada skyrius pradėjo vadintis kraujagyslių chirurgijos skyriumi ir buvo toks vienintelis Lietuvoje.
VMKL kraujagyslių chirurgų didžiausias, istorinis nuopelnas yra tas, kad kraujagyslių chirurgija iš siauros, mažai žinomos chirurgijos srities tapo svarbia Lietuvos medicinos dalimi.