- Covidinio (2-o Kardiologijos, Antakalnio g. 124) skyriaus pacientai nelankomi.
- Apie pacientus, gydomus covidiniame, 2-ame Kardiologijos skyriuje, galite pasiteirauti skambindami tel. 8 658 23907.
- Pacientams skirtas siuntas galite perduoti kasdien nuo 14.00 val. iki 16.00 val. IV aukšte prie 2-o Kardiologijos skyriaus. Būtina užrašyti paciento vardą, pavardę, skyriaus pavadinimą ir palatos numerį.
Kiekviena šeima svajoja apie sveiką ir išnešiotą naujagimį. Tačiau kartais vaikai gimsta visai netikėtai, gerokai anksčiau laiko nei planuota. Šeima išgyvena emocinį šoką, nežinią, baimę, kaltę, diena iš dienos kovoja už savo vaikelio gyvybę. Visuomenėje vis dar vyrauja stereotipas, kad neišnešiotų naujagimių neverta gelbėti, kad tai nepilnavertis pilietis. Neišnešiotuko šeimos gyvenimo pradžia visuomenei – nematoma pusė. Paroda – tai nuotraukos, atspindinčios neišnešioto naujagimio ir jo šeimos kasdieninius iššūkius, ankstukus, kurie diena iš dienos kovojo už savo gyvenimą.
Parodoje užfiksuotomis akimirkomis norime padėkoti medikams už jų kantrybę ir profesionalumą. Parodos organizatorius Neišnešiotų naujagimių asociacija „Neišnešiotukas“. Parodos globėjas – Vilniaus miesto savivaldybės tarybos Sveikatos komitetas.
Pirmoji paroda pristatyta gruodžio 27 dieną VŠĮ Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Akušerijos ir ginekologijos klinikoje, Motinystės centro foje I aukšte. Parodą atidarė Vilniaus miesto savivaldybės Sveikatos komiteto pirmininkė Auksė Kontrimienė, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės direktorius dr. Narimantas Markevičius, Naujagimių skyriaus vedėja dr. Violeta Drėjerienė, Akušerijos ir ginekologijos klinikos vedėjas gydytojas akušeris ginekologas Ričardas Daunoravičius.
Anksčiau laiko gimę naujagimiai išgyvena iššūkius, apie kuriuos net nesusimąstome: jie patys dar nemoka kvėpuoti, valgyti, net verkti. Jų gyvybių išsaugojimas – ne tik begalinės meilės, vilties ir tikėjimo padarinys, bet ir daug finansinių išteklių reikalaujantis procesas.
Paroda yra apie vaikus – gyvenimu besimėgaujančius ir meile pulsuojančius mažuosius stebuklus.
„Prieš beveik 10 metų gimus dukrytei trimis mėnesiais anksčiau, pati nežinojau, kad vaikai į pasaulį ateina per anksti, kad jie išgyvena. Ji tesvėrė vos 960 gramų, buvo apraizgyta laideliais, šalia stovėjo pypsintys aparatai. Tuo metu nebuvo jokios informacijos, psichologinės pagalbos ir bendruomenės, į kurią būtų galima atsiremti. Todėl 2012 metais pradėjome burti bendruomenę, kalbėti apie neišnešiotukų ir šeimų iššūkius garsiai, paramos projekto „Ankstukai“ dėka šviesti visuomenę“, - sakė asociacijos „Neišnešiotukas“ vadovė Asta Radzevičienė.
Kokybiška ne tik pirminė, bet ir tęstinė medicininė bei psichologinė pagalba ankstukui ir jo šeimai būtina ne tik pirmaisiais jo gyvenimo mėnesiais ar metais, bet ir vyresniame amžiuje. Prie jos prisidėti turi ne tik medikai ar ankstuko šeima, bet ir kiekvienas iš mūsų.
„Ankstukų tėvų bendruomenei labai svarbus bendrystės jausmas ir savitarpio parama. Kai netikėtai anksčiau laiko gimsta vaikelis, natūralu, jog tėvai labai išsigąsta, galvoja, kad jie yra vieni pasaulyje. O išgirdę viltį suteikiantį žodį, praktinį patarimą, jie patiki, kad ir jų istorija turės laimingą pabaigą. Tėvų tikėjimas ir pasitikėjimas yra labai svarbus veiksnys kovojant už mažo žmogučio gyvybę. Todėl mes ir esame kartu“, - sako Vilniaus miesto Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Auksė Kontrimienė, pati prieš 25 metus susilaukusi neišnešiotuko.
Tam, kad nei viena šeima nebūtų užklupta iš pasalų ir tinkamai pasiruošusi netikėtam gyvenimo atvejui susilaukus ankstuko, organizacija „Neišnešiotukas“ išleido pirmąją knygą tėvams „Ankstukas“, taip pat deda visas pastangas, kad būtų sukurtos šeimų mokomosios programos ir įsteigtas mokomasis centras, kuriame šeimos galės gauti informaciją apie būtiną tinkamą neišnešiotų naujagimių priežiūrą, maitinimą, fiziologinių ypatybių vystymą, fizinės bei psichinės sveikatos raidą, neišnešiotų naujagimių reabilitaciją, kompleksinę pagalbą šeimai.
Lietuvoje kasmet apie du tūkstančiai arba net 400 krepšinio komandų penketukų (maždaug 6 proc. visų naujagimių) gimsta gerokai anksčiau laiko.
Kviečiame aplankyti parodą iki vasario 1 dienos.

Pranešimas apie 2,00 kv. m ploto dalies negyvenamųjų patalpų, pažymėtų plane indeksais 1-28 ir 1-1, esančių ligoninės pastatų (unikalus Nr. 1096-0001-3014, žymėjimas plane 1D3p ir unikalus Nr. 1096-0001-3036, žymėjimas plane 3D4p), Antakalnio g. 124, Vilniuje, pirmame aukšte, viešojo nuomos konkurso rezultatus
2022 m. birželio mėn. 15 d. 11.15 val. įvyko Vilniaus miesto savivaldybei nuosavybės teise priklausančių ir šiuo metu VšĮ Vilniaus miesto klinikinės ligoninės patikėjimo teise valdomų, naudojamų ir disponuojamų 2,00 (dviejų) kv. m ploto dalies negyvenamųjų patalpų, pažymėtų plane indeksais 1-28 ir 1-1, esančių ligoninės pastatų (unikalus Nr. 1096-0001-3014, žymėjimas plane 1D3p ir unikalus Nr. 1096-0001-3036, žymėjimas plane 3D4p), Antakalnio g. 124, Vilniuje, pirmame aukšte, viešojo nuomos konkurso komisijos posėdis, kuriame komisija susipažino su konkurso rezultatais ir paskelbė konkurso laimėtoją.
Nuomos konkurse užsiregistravo tik vienas konkurso dalyvis (UAB „Osama“), pasiūlęs nuompinigių ne mažiau už nustatytą pradinį nuompinigių dydį (pasiūlyta nuomos kaina – 39,67 Eur/mėn. be PVM arba 48,00 Eur/mėn. su PVM (19,835 Eur/mėn. be PVM už 1 (vieną) kv. m arba 24,00 Eur/mėn. su PVM už 1 (vieną) kv. m).
Išnagrinėjus vienintelio konkurso dalyvio pateiktą pasiūlymą, kurio visi dokumentai atitiko nustatytus reikalavimus, komisijai balsavus vienbalsiai, nutarta konkurso laimėtoju paskelbti UAB „Osama“ ir siūlyti konkurso laimėtojui pasirašyti patalpų nuomos sutartį.
2022 m. birželio mėn. 15 d. 10.00 val. įvyko Vilniaus miesto savivaldybei nuosavybės teise priklausančių ir šiuo metu VšĮ Vilniaus miesto klinikinės ligoninės patikėjimo teise valdomų, naudojamų ir disponuojamų 23,52 (dvidešimt trijų ir penkiasdešimt dviejų šimtųjų) kv. m ploto negyvenamųjų patalpų, pažymėtų plane indeksu 1-47, esančių ligoninės pastato (unikalus Nr. 1096-0001-3025, žymėjimas plane 2D1p), Antakalnio g. 124, Vilniuje, pirmame aukšte, viešojo nuomos konkurso komisijos posėdis, kuriame komisija susipažino su konkurso rezultatais ir paskelbė konkurso laimėtoją.
Nuomos konkurse užsiregistravo tik vienas konkurso dalyvis (UAB „Reitan Convinience Lithuania“), pasiūlęs nuompinigių ne mažiau už nustatytą pradinį nuompinigių dydį (pasiūlyta nuomos kaina – 249,19 Eur/mėn. be PVM arba 301,52 Eur/mėn. su PVM (10,595 Eur/mėn. be PVM už 1 (vieną) kv. m arba 12,82 Eur/mėn. su PVM už 1 (vieną) kv. m).
Išnagrinėjus vienintelio konkurso dalyvio pateiktą pasiūlymą, kurio visi dokumentai atitiko nustatytus reikalavimus, komisijai balsavus vienbalsiai, nutarta konkurso laimėtoju paskelbti UAB „Reitan Convinience Lithuania“ ir siūlyti konkurso laimėtojui pasirašyti patalpų nuomos sutartį.
PACIETŲ LANKYMO LAIKAS VISUOSE VILNIAUS MIESTO KLINIKINĖS LIGONINĖS SKYRIUOSE ADRESAIS ANTAKALNIO G. 57 IR ANTAKALNIO G. 124 YRA:
- I-V nuo 17.00 iki 19.00 val.
- VI-VII ir švenčių dienomis nuo 11.00 iki 13.00 val., nuo 17.00 iki 19.00 val.
Pacientai lankomi laikantis šių reikalavimų:
- Lankymo trukmė – iki 15 min., daugiavietėje palatoje vienu metu gali būti ne daugiau nei vienas lankytojas;
- Palatoje esant lankytojui, visi joje esantys pacientai turi dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (kaukes, respiratorius), jei įmanoma pagal paciento sveikatos būklę;
- Būtina dezinfekuoti rankas.
Vilniaus Rotušėje po dviejų metų pertraukos vyko tradiciniai Lietuvos sveikatos apsaugos ministerijos organizuojami Nusipelniusių Lietuvos medikų apdovanojimai. Nusipelniusio Lietuvos gydytojo garbės ženklu ir Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo garbės ženklu buvo apdovanotos ir mūsų ligoninės 2-o Kardiologijos skyriaus vedėja gydytoja kardiologė Ramunė Radzevičienė bei to paties skyriaus vyresnioji slaugos administratorė Danutė Kalužonienė.
Nuoširdžiai sveikiname ir dėkojame!


Po dvejų metų pertraukos surengtuose „Auksinės mediko širdies“ apdovanojimuose Vilnius padėkojo 16 savivaldybės sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų – už kilnumą, atsidavimą, išgelbėtas gyvybes ir sveikatą.
„Nerimo ir baimės pandeminiu laikotarpiu kai kuriems iš mūsų pasisekė dirbti nuotoliniu būdu, o Jūs tuo metu, palikę savo šeimas, ištvermingai dirbote priešakinėse linijose, neskaičiuodami valandų ir energijos. Jūsų profesionalumas, padrąsinantis žvilgsnis, rankos paspaudimas padėjo išgyventi sunkias akimirkas. Padėkos žodžiai skrieja visiems čia esantiems ir turėjusiems likti darbe. Buvote vienintelė viltis, kad viskas bus gerai“, – „Auksinės medikų širdies“ apdovanojimų vakarą pradėjo Vilniaus mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.
Už atsidavimą darbui, profesionalumą, meilę ir nuoširdumą, kartu su kitais laureatais, buvo apdovanoti mūsų ligoninės darbuotojai: 1-ojo Priėmimo - skubiosios pagalbos skyriaus bendrosios praktikos slaugytoja Jadvyga Ogonovska, 1-ojo Gimdymo skyriaus akušerė Laurita Žaneta Venclovienė, 2-ojo Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus slaugytoja Danutė Jagminienė ir Akušerijos ir ginekologijos klinikos bei 2-ojo Gimdymo skyriaus vedėjas gydytojas akušeris ginekologas Ričardas Daunoravičius.
Gydytojas akušeris ginekologas Ričardas Daunoravičius, atsiimdamas „Auksinę mediko širdį“, sakė: „Jaučiu kaip plaka auksinė širdis. Mums patikėta didžiausia gyvenime – gimimo – paslaptis. Šiuo apdovanojimu dalinuosi su visa Vilniaus miesto klinikine ligonine – čia gimsta 10 proc. visų Lietuvos naujagimių. Mažiausia naujagimė Lietuvoje svėrė 450 g ir tilpo delne, o šiemet ji baigė Vilniaus universitetą. Teko padėti gimti ir pačiam didžiausiam Lietuvos kūdikiui, svėrusiam 6800 g”.
Gydytojas Ričardas Daunoravičius jau seniai užsitarnavo didžiausią turtą – pacienčių pasitikėjimą. „Auksine mediko širdimi“ apdovanojamas už ilgametį pasiaukojantį darbą vardan pacientų sveikatos, puikaus kolektyvo subūrimą, mokslo, žinių ir Klinikos tradicijų perdavimą kolegoms, vidinės kultūros, santūrumo ir inteligencijos pavyzdžio visiems ir kiekvienam.
Vilniaus miesto klinikinės ligoninės bendrosios praktikos slaugytoja Jadvyga Ogonovska apdovanota už nuoširdų, rūpestingą, kantrų ir empatišką darbą ir sveikatos priežiūros komandos lyderystę. Pacientų žodžiais – tai nuostabi, iš tiesų auksinės širdies slaugytoja.
Vilniaus miesto klinikinės ligoninės akušerė Lorita Žaneta Venclovienė darbą sieja su didžiule atsakomybe, atjauta, empatija. Per ilgus darbo metus sukauptą patirtį noriai perduoda jaunoms šeimoms. Lorita atidi, paslaugi, kūrybinga. Diegiamas naujoves greit įsisavina ir taiko praktikoje.
Vilniaus miesto klinikinės ligoninės bendrosios praktikos slaugytoja Danutė Jagminienė - labai jautrus ir nuoširdus žmogus, gebantis pagelbėti ne tik pacientams, bet ir kolegoms. Daugumą problemų išsprendžia padrąsinančiu žodžiu, profesionaliu patarimu. Danutė – slaugytoja iš širdies ir prigimties.
Sveikatos apsaugos ministerija ir Valstybinė ligonių kasa parengė atmintinę, padėsiančią iš Ukrainos dėl Rusijos Federacijos karinių veiksmų Ukrainoje į Lietuvą pasitraukusiems žmonėms gauti koncentruotą ir tikslią informaciją apie sveikatos priežiūros paslaugas Lietuvoje.
- Kokios sveikatos priežiūros paslaugos yra prieinamos?
- Kurios iš jų teikiamos nemokamai?
- Kaip reikiamą paslaugą gauti ir kur konkrečiai kreiptis?
- Kokiomis vakcinomis galima pasiskiepyti?
- Kokiu būdu pratęsti sunkių ligų gydymą?
- Kaip gauti reikiamų vaistų?
Atmintinė skelbiama lietuvių, anglų, ukrainiečių bei rusų kalbomis ligonių kasų bei Sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėse. Taip pat popieriniu formatu ji bus dalijama migrantų registracijos vietose, gydymo įstaigose, teritorinėse ligonių kasose ir kt.
Susipažinti su atmintine galite:
Lietuvių kalba LT
Ukrainiečių kalba UA
Anglų kalba EN
Rusų kalba RU